Om Boolag.se
Domar och beslut Kontakt

Om Putsverket AB

En kort beskrivning av företagets verksamhet.

Putsverket AB är ett aktiebolag. Företaget grundades år 2022 och har verksamhet inom "rengöring av byggnader". Företaget har sitt säte i Skärholmen. Under 2025 uppgick omsättningen till 0 kr. Putsverket AB hade i genomsnitt 1 anställd under året. Den genomsnittliga åldern i styrelsen är 36 år.

Årsredovisningar med AI-analys

Ladda ner årsredovisningar och få en AI-sammanfattning av den senaste.

AI-analys av den senaste årsredovisningen

AI-analysen skapas.
Boolag.se tar inte ansvar för några felaktigheter i AI-analysen.

Bolagsöversikt

Följ företagets ekonomiska utveckling över tid.

Laddar diagram
Välj en rad i tabellen för att ändra diagrammet.

Säkerhetsrapport

Förekomst i rättsliga sammanhang
Nedan presenteras resultatet för Putsverket AB och dess befattningshavare.
Träffar hittades i rättsliga mål
Vi har identifierat att företaget eller dess befattningshavare förekommer i rättsliga sammanhang.
* I rapporten får du detaljerade sammanfattningar av de mål som påträffats, relevanta fakta och källhänvisningar. Vid tvistemål visas information om både kärande och svarande part. Originalhandlingar levereras endast vid tvistemål.
Beställ fullständig säkerhetsrapport
Välj tillägg för att få en komplett bild av bolaget:
* När du genomför köpet av kreditupplysning godkänner du Creditsafes villkor för kreditupplysningstjänster. För att se kreditupplysning måste du vara inloggad och verifierad med BankID.
Köp både Säkerhetsrapport och Kreditupplysning för 249kr (ordinariepris 308kr).
Kolla nu direkt
Säker betalning med Klarna eller Swish.
189 kr

Riskanalys

En samlad analys av företagets viktigaste riskindikatorer.

Denna riskanalys visar bolagsparametrar där du bör vara extra uppmärksam och genomföra en manuell bedömning. Verktyget är inte avsett att användas som ett automatiserat beslutsstöd. Sammanfattande poäng visas endast i informationssyfte. Gör alltid en manuell kontroll innan beslut fattas.

Sammanfattning
Varningssignaler finns
Granska röda punkter manuellt innan du går vidare.
13
Godkända
Kontroller utan tydlig riskindikation
2
Observera
Avvikelser som bör följas upp
4
Varningar
Tydliga riskindikationer
1
Betalning krävs
Låsta kontroller i analysen
20 kontroller sammanfattade

Identitet och registrering

Konkurs eller likvidation
Ingen aktiv konkurs eller likvidation.
F-skattestatus
F-skatt är aktiv.

Juridik och regelefterlevnad

Juridisk kontroll
Bolaget eller relaterade personer förekommer i rättsliga beslut.

Skulder

Andel kortfristiga externa skulder
Mycket hög andel kortfristiga externa skulder. Justerad andel = 1.000. Ojusterad andel = 1.000.
Nettoskuld/EBITDA
Nettoskuld/EBITDA är mycket hög. Nettoskuld/EBITDA = 6.27.
Kassa/kortfristig skuld
Kassan täcker kortfristiga skulder. Kassa/kortfristig skuld = 7711.50.
Skuldsättningsgrad
Skuldsättningsgraden är låg. Skuldsättningsgrad = 0.00.
Skuldsaldo hos Kronofogden
Köp kreditupplysning för att se resultat.

Finansiell hälsa

Negativt kassaflöde
Operativt kassaflöde är negativt två år i rad utan intäktstillväxt.
Räntetäckningsgrad
Räntetäckningsgraden är under 1. Räntetäckningsgrad = -0.38.
Minskning av eget kapital
Eget kapital har minskat. Förändring = -24.02%.
Justerad soliditet
Justerad soliditet är god. Justerad soliditet = 99.99%.
Altman Z-score
Altman Z-score indikerar låg konkursrisk. Z-score = 5239.70.
Balanslikviditet
Balanslikviditeten är god. Balanslikviditet = 12475.50.
Lönsamhetstrend
Resultatnivån är stabil eller förbättras.
Negativt rörelsekapital
Rörelsekapitalet är positivt.
!
DSO (kundfordringsdagar)
Underlag för DSO saknas.
!
Kassalikviditet
Underlag för kassalikviditet saknas.
!
Lageruppbyggnad
Underlag för lager saknas.
!
Nettomarginal
Underlag för nettomarginal saknas.
!
Omsättningskoncentration
Underlag för omsättningskoncentration saknas.
!
Rörelsemarginal
Underlag för rörelsemarginal saknas.
!
Ökning av kundfordringar
Underlag för kundfordringar saknas.

Nätverk och ägande

Målvaktexponering
Nyckelpersoners bolagsengagemang är normalt.
Näringsförbud för nyckelpersoner
Inga aktiva näringsförbud bland nyckelpersoner.
Adresskluster
Adressklustring ser normal ut.
!
Konkursklusterexponering
Regeln kunde inte utvärderas.

Verksamhet och kontaktuppgifter

Saknade kontaktuppgifter
Kontaktuppgifter finns.

Rykte och externa signaler

!
Domänens tillgänglighet
Domän saknas för validering.
!
SSL på domänen
Domän saknas för validering.

Verklig huvudman

Personer som ytterst äger eller kontrollerar företaget.

Gabriel Wanisian (38 år)
Genom
Person
Bosatt
SE
Andel
100% - 100%

Befattningshavare (3)

Personer med styrelseuppdrag och andra roller i företaget.

Campos Holdings AB
Juridisk ägare
Sulamita Eva Wanisian (30 år)
Styrelsesuppleant

Firmatecknare

Personer som har rätt att företräda företaget.

Firman tecknas av styrelsen

Koncernstruktur

Översikt över moderbolag, dotterbolag och koncernrelationer.

Putsverket AB ingår i en koncern med totalt 2 bolag. Moderbolaget är Campos Holdings AB.
Putsverket AB har 0 dotterbolag.
OMSÄTTNING
ANSTÄLLDA
SÄKERHETSRAPPORT
RISKANALYS
0 kr
0
OMSÄTTNING
ANSTÄLLDA
SÄKERHETSRAPPORT
RISKANALYS
0 kr
1

Bolagets redovisning

Ekonomisk information från företagets årsredovisningar.

Visar 2025, 2024, 2023
Årets resultat
Årets resultat efter att samtliga intäkter, kostnader, bokslutsdispositioner och skatter har beaktats.
2025
−7,9 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
−13,1 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
1,33 Mkr . Trend saknas
Rörelseresultat (EBIT)
Rörelseresultat före räntor och skatt visar hur mycket företaget tjänar på kärnverksamheten före finansieringskostnader och skatt.
2025
−2,5 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
−18,4 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
1,68 Mkr . Trend saknas
EBITDA
EBITDA står för resultat före räntor, skatter, avskrivningar och amorteringar. Det visar vinst från den löpande verksamheten innan dessa poster.
2025
−2,5 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
−10,9 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
1,68 Mkr . Trend saknas
Omsättning
Total omsättning är de pengar företaget tjänar på att sälja varor eller tjänster under perioden.
2025
0 kr . Oförändrat jämfört med föregående år
2024
0 kr . Minskat jämfört med föregående år
2023
3,21 Mkr . Trend saknas
Ränteintäkter
Intäkter som tjänas in från räntebärande tillgångar som lån, obligationer eller insättningar.
2025
1,04 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2024
5,46 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
9 Tkr . Trend saknas
Omsättning per anställd
Omsättning per anställd är ett produktivitetsmått som beräknas genom att dela omsättningen med genomsnittligt antal anställda.
2025
0 kr . Oförändrat jämfört med föregående år
2024
0 kr . Minskat jämfört med föregående år
2023
3,21 Mkr . Trend saknas
Bruttoresultat per anställd
Bruttoresultat dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2025
Saknas . Trend saknas
2024
13,28 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
3,22 Mkr . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
Totala personalkostnader dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2025
0 kr . Oförändrat jämfört med föregående år
2024
0 kr . Minskat jämfört med föregående år
2023
1,19 Mkr . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
Genomsnittligt antal anställda under perioden, beräknat som snittet mellan början och slutet av perioden.
2025
1 . Oförändrat jämfört med föregående år
2024
1 . Oförändrat jämfört med föregående år
2023
1 . Trend saknas
Övriga intäkter
Övriga rörelseintäkter som inte ingår i huvudverksamheten, till exempel vinster vid försäljning av tillgångar eller andra sidoinkomster.
2025
Saknas . Trend saknas
2024
13,28 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
6 Tkr . Trend saknas
Bruttoresultat
Bruttoresultat är skillnaden mellan omsättning och de direkta kostnaderna för sålda varor och tjänster.
2025
Saknas . Trend saknas
2024
13,28 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
3,22 Mkr . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
Nettoresultat per anställd visar hur mycket vinst varje anställd genererar för företaget.
2025
−7,9 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
−13,1 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
1,33 Mkr . Trend saknas
Resultat efter finansiella poster
Rörelseresultat inklusive finansiella intäkter och kostnader, men före bokslutsdispositioner och skatt.
2025
−7,9 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
−13,1 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
1,68 Mkr . Trend saknas
Totala rörelseintäkter
Totala intäkter från företagets samtliga rörelseaktiviteter.
2025
Saknas . Trend saknas
2024
13,28 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
3,22 Mkr . Trend saknas
Redovisningsvärden per år för vald kategori
Nyckeltal Trend 2025 2024 2023
Årets resultat
−7,9 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −13,1 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 1,33 Mkr . Trend saknas
Rörelseresultat (EBIT)
−2,5 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −18,4 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 1,68 Mkr . Trend saknas
EBITDA
−2,5 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −10,9 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 1,68 Mkr . Trend saknas
Omsättning
0 kr . Oförändrat jämfört med föregående år 0 kr . Minskat jämfört med föregående år 3,21 Mkr . Trend saknas
Ränteintäkter
1,04 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 5,46 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 9 Tkr . Trend saknas
Omsättning per anställd
0 kr . Oförändrat jämfört med föregående år 0 kr . Minskat jämfört med föregående år 3,21 Mkr . Trend saknas
Bruttoresultat per anställd
Saknas . Trend saknas 13,28 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 3,22 Mkr . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
0 kr . Oförändrat jämfört med föregående år 0 kr . Minskat jämfört med föregående år 1,19 Mkr . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
1 . Oförändrat jämfört med föregående år 1 . Oförändrat jämfört med föregående år 1 . Trend saknas
Övriga intäkter
Saknas . Trend saknas 13,28 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 6 Tkr . Trend saknas
Bruttoresultat
Saknas . Trend saknas 13,28 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 3,22 Mkr . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
−7,9 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −13,1 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 1,33 Mkr . Trend saknas
Resultat efter finansiella poster
−7,9 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −13,1 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 1,68 Mkr . Trend saknas
Totala rörelseintäkter
Saknas . Trend saknas 13,28 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 3,22 Mkr . Trend saknas
Källa: baserat på företagets årsredovisning. Redovisningsperiod: – . Uppdaterad på Boolag: .

Bolagshändelser

Händelser och förändringar i företagets registrerade uppgifter.

Årsredovisning rättad
2026-09-24
En årsredovisning för organisationen har rättats.
Rapportperiod: 2022-07-13 – 2023-12-31
Momsregistrering genomförd
2026-09-23
Organisationen har registrerats för moms.
Status: Momsregistrering aktiverad
Beskrivning: Organisationen är registrerad för moms.
VAT-nummer: SE559389547601
Ändringsdatum: 2026-09-23
Registrerad som arbetsgivare
2026-09-23
Organisationen är nu registrerad som arbetsgivare.
Status: Registrerad som arbetsgivare
Beskrivning: Organisationen är nu registrerad som arbetsgivare.
Ändringsdatum: 2026-09-23
Adress uppdaterad
2026-09-23
Organisationens adress har uppdaterats.
Giltig sedan: 2026-09-23
Ny adress
Sätragårdsvägen 4 A
12730 Skärholmen
Stockholm
Stockholm
SE
Tidigare adress
Stockholms Län Stockholm
Antal anställda har ändrat
2026-09-23
Det rapporterade antalet anställda för organisationen har ändrats.
Nuvarande uppgift
Antal: Okänt
Min: Okänd
Max: Okänd
Tidigare uppgift
Antal: Okänt
Min: Okänd
Max: Okänd
E-postadress tillagd
2026-09-16
En ny e-postadress har kopplats till organisationen.
Tillagda e-postadresser
E-postadress borttagen
2026-09-16
En e-postadress har tagits bort från organisationen.
Borttagna e-postadresser
Verksamhetsbeskrivning ändrad
2026-09-09
Organisationens verksamhetsbeskrivning har uppdaterats.
Ny beskrivning
Bolaget ska bedriva fönsterputsning, lokalvård och städtjänster för privatpersoner, företag och andra organisationer samt därmed förenlig verksamhet.
Tidigare beskrivning
Bolaget hjälper företag att skapa digitala produkter och tjänster genom att tillhandahålla konsulttjänster för mjukvaruutveckling, applikationsutveckling, hosting och applikationssupport samt därmed förenlig verksamhet.
Närstående tillagd
2026-09-07
En närstående har lagts till för organisationen.
Namn: Gabriel Wanisian
Roll: Styrelse
Gäller från: 2026-09-05
Närstående borttagen
2026-09-07
En närstående har tagits bort från organisationen.
Namn: Ana Maria De Araújo Mota Campos
Roll: Styrelsesuppleant
Gäller från: 2022-09-29
Gäller till: 2026-09-04
Närstående borttagen
2026-09-07
En närstående har tagits bort från organisationen.
Namn: João Pedro De Campos Ribeiro
Roll: Styrelse
Gäller från: 2022-09-29
Gäller till: 2026-09-04
Närstående borttagen
2026-09-07
En närstående har tagits bort från organisationen.
Namn: João Pedro De Campos Ribeiro
Roll: Verkställande Direktör
Gäller från: 2022-10-04
Gäller till: 2026-09-04
Närstående borttagen
2026-09-07
En närstående har tagits bort från organisationen.
Namn: Gabriel Wanisian
Roll: Delgivningsbar person
Gäller från: 2024-11-29
Gäller till: 2026-09-04
Närstående tillagd
2026-09-07
En närstående har lagts till för organisationen.
Namn: Sulamita Eva Wanisian
Roll: Styrelsesuppleant
Gäller från: 2026-09-05
Organisationens namn uppdaterat
2026-09-07
Organisationens namn har uppdaterats.
Nytt namn: Putsverket AB
Typ: OFFICIAL
Tidigare namn: Campos Consulting AB
Typ: OFFICIAL
Adress uppdaterad
2026-09-07
Organisationens adress har uppdaterats.
Giltig sedan: 2026-09-07
Ny adress
Sätragårdsvägen 4 A
12730 Skärholmen
Stockholm
Stockholm
SE
Tidigare adress
Ölandsgatan 44
c/o João Ribeiro
Lägenhet 0020
11663 Stockholm
Stockholm
Stockholm
SE
F-skatt registrerad
2026-08-27
Organisationen har registrerats för F-skatt.
Status: F-skatt registrerad
Beskrivning: Organisationen är registrerad för F-skatt.
Ändringsdatum: 2026-08-14
Primär bransch ändrad
2026-08-27
Organisationens primära bransch har ändrats.
Standard: SNI
Ny huvudbransch
81221
Tidigare huvudbransch
62201
Branschklassificering uppdaterad
2026-08-27
Organisationens branschklassificering har uppdaterats.
Standard: SNI
Nya branscher
81210
Tidigare branscher
Ingen uppgift.
Verklig huvudman tillagd
2026-08-17
En verklig huvudman har lagts till för organisationen.
Namn: Gabriel Wanisian
Roll: Verklig huvudman
Gäller från: 2026-08-14
Verklig huvudman borttagen
2026-08-17
En verklig huvudman har tagits bort från organisationen.
Namn: João Pedro De Campos Ribeiro
Roll: Verklig huvudman
Gäller från: 2022-11-14
Gäller till: 2026-08-13
F-skatt avregistrerad
2026-07-01
Organisationen är inte längre registrerad för F-skatt.
Status: F-skatt avregistrerad
Beskrivning: Organisationen är inte längre registrerad för F-skatt.
Ändringsdatum: 2026-06-18
Avregistrerad som arbetsgivare
2026-07-01
Organisationen är inte längre registrerad som arbetsgivare.
Status: Avregistrerad som arbetsgivare
Beskrivning: Organisationen är inte längre registrerad som arbetsgivare.
Ändringsdatum: 2026-07-01
Avregistrerad för moms
2026-07-01
Organisationen är inte längre momsregistrerad.
Status: Momsregistrering avregistrerad
Beskrivning: Organisationen är inte längre registrerad för moms.
Ändringsdatum: 2026-07-01
Adress uppdaterad
2026-07-01
Organisationens adress har uppdaterats.
Giltig sedan: 2026-07-01
Ny adress
Stockholms Län Stockholm
Tidigare adress
Ölandsgatan 44
Lägenhet 0020
11663 Stockholm
Stockholm
Stockholm
SE
Närstående tillagd
2026-06-19
En närstående har lagts till för organisationen.
Namn: Campos Holdings AB
Roll: Juridisk ägare
Gäller från: 2026-06-18
Årsredovisning tillagd
2026-06-14
En ny årsredovisning har publicerats för organisationen.
Rapportperiod: 2025-01-01 – 2025-12-31
Primär bransch ändrad
2025-12-12
Organisationens primära bransch har ändrats.
Standard: SNI
Ny huvudbransch
62201
Tidigare huvudbransch
62020
Årsresultatet ändrat
2025-08-12
Årsresultatet för perioden har ändrats.
Period: 2024-12-01
Varaktighet: 12
Värde: -13
Omsättning ändras
2025-08-12
Omsättningsvärdet för perioden har ändrats
Period: 2024-12-01
Varaktighet: 12
Värde:
Vinsten ändrad
2025-08-12
Vinsten för perioden har ändrats
Period: 2024-01-01 - 2025-01-01
Värde: -13
Gammalt värde: N/A
Balansräkning ändrad
2025-08-12
Balansräkningens totala värde för perioden har ändrats.
Period: 2024-01-01 - 2025-01-01
Värde: 383
Gammalt värde: N/A
Ny styrelsemedlem
2024-12-03
En ny medlem har lagts till i organisationens styrelse
Namn: Wanisian, Gabriel
Personnummer: 19880718-****
Roller: Tillsynsman
Giltig från: 2024-11-29
Ny styrelsemedlem
2024-12-03
En ny medlem har lagts till i organisationens styrelse
Namn: De Araújo Mota Campos, Ana Maria
Roller: Styrelsesuppleant
Giltig från: 2024-11-29
Ny styrelsemedlem
2024-05-07
En ny medlem har lagts till i organisationens styrelse
Namn: De Araújo Mota Campos, Ana Maria
Roller: Styrelsesuppleant
Giltig från: 2024-05-03
Balansräkning ändrad
2024-03-05
Balansräkningens totala värde för perioden har ändrats.
Period: 2022-07-01 - 2024-01-01
Värde: 1583
Gammalt värde: N/A
Vinsten ändrad
2024-03-05
Vinsten för perioden har ändrats
Period: 2022-07-01 - 2024-01-01
Värde: 1684
Gammalt värde: N/A
Arbetsställe ändrat
2024-02-27
Information om arbetsställe har ändrats
Årsresultatet ändrat
2024-02-27
Årsresultatet för perioden har ändrats.
Period: 2023-12-01
Varaktighet: 18
Värde: 1334
Omsättning ändras
2024-02-27
Omsättningsvärdet för perioden har ändrats
Period: 2023-12-01
Varaktighet: 18
Värde: 3209