Om Boolag.se
Domar och beslut Kontakt



Om Trianon Concordia AB

En kort beskrivning av företagets verksamhet.

Trianon Concordia AB Àr ett aktiebolag och grundades Är 2016. Företaget har verksamhet inom "uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler". Under 2021 uppgick omsÀttningen till 55 Tkr, en minskning med 147 Tkr jÀmfört med föregÄende Är. Under 2021 försÀmrades vinstmarginalen med 386,74 procentenheter. Trianon Concordia AB hade i genomsnitt 0 anstÀllda under Äret.

Årsredovisningar med AI-analys

Ladda ner Ärsredovisningar och fÄ en AI-sammanfattning av den senaste.

Ingen Ärsredovisning hittades.

Bolagsöversikt

Följ företagets ekonomiska utveckling över tid.

Laddar diagram
VÀlj en rad i tabellen för att Àndra diagrammet.

SĂ€kerhetsrapport

Förekomst i rÀttsliga sammanhang
Nedan presenteras resultatet för Trianon Concordia AB och dess befattningshavare.

Inga trÀffar hittades i rÀttsliga mÄl
Företaget och befattningshavare förekommer inte i rÀttsliga mÄl.
SÀkerhetsrapporten visar inga trÀffar som krÀver fördjupad granskning just nu. För en komplett riskbedömning kan du Àven bestÀlla en Kreditupplysning för att se aktuell skuldbild, betalningsanmÀrkningar och kreditvÀrdighet.
Kolla nu direkt
SĂ€ker betalning med Klarna eller Swish.
119 kr

Riskanalys

En samlad analys av företagets viktigaste riskindikatorer.

Denna riskanalys visar bolagsparametrar dÀr du bör vara extra uppmÀrksam och genomföra en manuell bedömning. Verktyget Àr inte avsett att anvÀndas som ett automatiserat beslutsstöd. Sammanfattande poÀng visas endast i informationssyfte. Gör alltid en manuell kontroll innan beslut fattas.


Sammanfattning
Varningssignaler finns
Granska röda punkter manuellt innan du gÄr vidare.

15
GodkÀnda
Kontroller utan tydlig riskindikation

3
Observera
Avvikelser som bör följas upp

6
Varningar
Tydliga riskindikationer
ï€Ł
1
Betalning krÀvs
LÄsta kontroller i analysen
25 kontroller sammanfattade

Identitet och registrering


F-skattestatus
F-skatt saknas eller Àr inaktiv.

Konkurs eller likvidation
Ingen aktiv konkurs eller likvidation.

Juridik och regelefterlevnad


Juridisk kontroll
Bolaget eller relaterade personer förekommer inte i rÀttsliga beslut.

Skulder


Andel kortfristiga externa skulder
Mycket hög andel kortfristiga externa skulder. Justerad andel = 1.000. Ojusterad andel = 1.000.

Kassa/kortfristig skuld
Kassan Àr otillrÀcklig för kortfristiga skulder. Kassa/kortfristig skuld = 0.01.

SkuldsÀttningsgrad
SkuldsÀttningsgraden Àr förhöjd. SkuldsÀttningsgrad = 2.84.

Nettoskuld/EBITDA
Nettoskuld/EBITDA Àr lÄg. Nettoskuld/EBITDA = 0.05.
ï€Ł
Skuldsaldo hos Kronofogden
Köp kreditupplysning för att se resultat.

Finansiell hÀlsa


Altman Z-score
Altman Z-score indikerar hög konkursrisk. Z-score = -311.26.

Nettomarginal
Nettomarginalen Àr mycket svag. Nettomarginal = -34912.73%.

RÀntetÀckningsgrad
RÀntetÀckningsgraden Àr under 1. RÀntetÀckningsgrad = -6424.33.

Rörelsemarginal
Rörelsemarginalen Àr mycket svag. Rörelsemarginal = -35042.00%.

Balanslikviditet
Balanslikviditeten Àr mÄttlig. Balanslikviditet = 1.35.

Justerad soliditet
Justerad soliditet Àr god. Justerad soliditet = 26.04%.

DSO (kundfordringsdagar)
DSO Àr pÄ en god nivÄ. DSO = 0.00 dagar.

Kassalikviditet
Kassalikviditeten Àr god. Kassalikviditet = 1.35.

Lageruppbyggnad
LagernivÄerna Àr stabila.

Lönsamhetstrend
ResultatnivÄn Àr stabil eller förbÀttras.

Minskning av eget kapital
Eget kapital Àr stabilt eller ökar. FörÀndring = 31.58%.

Negativt kassaflöde
Operativt kassaflöde Àr positivt.

Negativt rörelsekapital
Rörelsekapitalet Àr positivt.
!
OmsÀttningskoncentration
Underlag för omsÀttningskoncentration saknas.
!
Ökning av kundfordringar
Underlag för kundfordringar saknas.

NÀtverk och Àgande


MÄlvaktexponering
Nyckelpersoners bolagsengagemang Àr normalt.

NÀringsförbud för nyckelpersoner
Inga aktiva nÀringsförbud bland nyckelpersoner.

Adresskluster
Adressklustring ser normal ut.
!
Konkursklusterexponering
Regeln kunde inte utvÀrderas.

Verksamhet och kontaktuppgifter


Saknade kontaktuppgifter
Kontaktuppgifter finns.

Rykte och externa signaler

!
DomÀnens tillgÀnglighet
DomÀn saknas för validering.
!
SSL pÄ domÀnen
DomÀn saknas för validering.

Befattningshavare (4)

Personer med styrelseuppdrag och andra roller i företaget.



Inger Margareta Dahle (69 Är)
Extern firmatecknare


Firmatecknare

Personer som har rÀtt att företrÀda företaget.

Firman tecknas var för sig av likvidatorn externa firmatecknarna

Koncernstruktur

Översikt över moderbolag, dotterbolag och koncernrelationer.

Trianon Concordia AB ingÄr inte i nÄgon koncern.

Bolagets redovisning

Ekonomisk information frÄn företagets Ärsredovisningar.

Visar 2021, 2020, 2019
Årets resultat
Årets resultat efter att samtliga intĂ€kter, kostnader, bokslutsdispositioner och skatter har beaktats.
2021
−19,2 Mkr . Minskat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r
2020
−105 Tkr . Ökat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r
2019
−1,2 Mkr . Minskat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r
Rörelseresultat (EBIT)
Rörelseresultat före rÀntor och skatt visar hur mycket företaget tjÀnar pÄ kÀrnverksamheten före finansieringskostnader och skatt.
2021
−19,3 Mkr . Minskat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r
2020
−471 Tkr . Minskat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r
2019
−15 Tkr . Minskat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r
EBITDA
EBITDA stÄr för resultat före rÀntor, skatter, avskrivningar och amorteringar. Det visar vinst frÄn den löpande verksamheten innan dessa poster.
2021
2,88 Mkr . Ökat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r
2020
−385 Tkr . Minskat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r
2019
71 Tkr . Minskat jÀmfört med föregÄende Är
OmsÀttning
Total omsÀttning Àr de pengar företaget tjÀnar pÄ att sÀlja varor eller tjÀnster under perioden.
2021
55 Tkr . Minskat jÀmfört med föregÄende Är
2020
202 Tkr . Minskat jÀmfört med föregÄende Är
2019
451 Tkr . Minskat jÀmfört med föregÄende Är
RÀnteintÀkter
IntÀkter som tjÀnas in frÄn rÀntebÀrande tillgÄngar som lÄn, obligationer eller insÀttningar.
2021
0 kr . OförÀndrat jÀmfört med föregÄende Är
2020
0 kr . OförÀndrat jÀmfört med föregÄende Är
2019
0 kr . OförÀndrat jÀmfört med föregÄende Är
OmsÀttning per anstÀlld
OmsÀttning per anstÀlld Àr ett produktivitetsmÄtt som berÀknas genom att dela omsÀttningen med genomsnittligt antal anstÀllda.
2021
Saknas . Trend saknas
2020
Saknas . Trend saknas
2019
Saknas . Trend saknas
Bruttoresultat per anstÀlld
Bruttoresultat dividerat med genomsnittligt antal anstÀllda.
2021
Saknas . Trend saknas
2020
Saknas . Trend saknas
2019
Saknas . Trend saknas
Personalkostnad per anstÀlld
Totala personalkostnader dividerat med genomsnittligt antal anstÀllda.
2021
Saknas . Trend saknas
2020
Saknas . Trend saknas
2019
Saknas . Trend saknas
Genomsnittligt antal anstÀllda
Genomsnittligt antal anstÀllda under perioden, berÀknat som snittet mellan början och slutet av perioden.
2021
Saknas . Trend saknas
2020
Saknas . Trend saknas
2019
0 . OförÀndrat jÀmfört med föregÄende Är
Övriga intĂ€kter
Övriga rörelseintĂ€kter som inte ingĂ„r i huvudverksamheten, till exempel vinster vid försĂ€ljning av tillgĂ„ngar eller andra sidoinkomster.
2021
3,05 Mkr . Ökat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r
2020
0 kr . OförÀndrat jÀmfört med föregÄende Är
2019
0 kr . OförÀndrat jÀmfört med föregÄende Är
Bruttoresultat
Bruttoresultat Àr skillnaden mellan omsÀttning och de direkta kostnaderna för sÄlda varor och tjÀnster.
2021
Saknas . Trend saknas
2020
Saknas . Trend saknas
2019
Saknas . Trend saknas
Nettoresultat per anstÀlld
Nettoresultat per anstÀlld visar hur mycket vinst varje anstÀlld genererar för företaget.
2021
Saknas . Trend saknas
2020
Saknas . Trend saknas
2019
Saknas . Trend saknas
Resultat efter finansiella poster
Rörelseresultat inklusive finansiella intÀkter och kostnader, men före bokslutsdispositioner och skatt.
2021
−19,3 Mkr . Minskat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r
2020
−843 Tkr . Ökat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r
2019
−1,2 Mkr . Minskat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r
Totala rörelseintÀkter
Totala intÀkter frÄn företagets samtliga rörelseaktiviteter.
2021
3,11 Mkr . Ökat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r
2020
202 Tkr . Minskat jÀmfört med föregÄende Är
2019
451 Tkr . Minskat jÀmfört med föregÄende Är
RedovisningsvÀrden per Är för vald kategori
Nyckeltal Trend 2021 2020 2019
Årets resultat
−19,2 Mkr . Minskat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r −105 Tkr . Ökat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r −1,2 Mkr . Minskat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r
Rörelseresultat (EBIT)
−19,3 Mkr . Minskat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r −471 Tkr . Minskat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r −15 Tkr . Minskat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r
EBITDA
2,88 Mkr . Ökat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r −385 Tkr . Minskat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r 71 Tkr . Minskat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r
OmsÀttning
55 Tkr . Minskat jÀmfört med föregÄende Är 202 Tkr . Minskat jÀmfört med föregÄende Är 451 Tkr . Minskat jÀmfört med föregÄende Är
RÀnteintÀkter
0 kr . OförÀndrat jÀmfört med föregÄende Är 0 kr . OförÀndrat jÀmfört med föregÄende Är 0 kr . OförÀndrat jÀmfört med föregÄende Är
OmsÀttning per anstÀlld
Saknas . Trend saknas Saknas . Trend saknas Saknas . Trend saknas
Bruttoresultat per anstÀlld
Saknas . Trend saknas Saknas . Trend saknas Saknas . Trend saknas
Personalkostnad per anstÀlld
Saknas . Trend saknas Saknas . Trend saknas Saknas . Trend saknas
Genomsnittligt antal anstÀllda
Saknas . Trend saknas Saknas . Trend saknas 0 . OförÀndrat jÀmfört med föregÄende Är
Övriga intĂ€kter
3,05 Mkr . Ökat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r 0 kr . OförĂ€ndrat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r 0 kr . OförĂ€ndrat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r
Bruttoresultat
Saknas . Trend saknas Saknas . Trend saknas Saknas . Trend saknas
Nettoresultat per anstÀlld
Saknas . Trend saknas Saknas . Trend saknas Saknas . Trend saknas
Resultat efter finansiella poster
−19,3 Mkr . Minskat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r −843 Tkr . Ökat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r −1,2 Mkr . Minskat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r
Totala rörelseintÀkter
3,11 Mkr . Ökat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r 202 Tkr . Minskat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r 451 Tkr . Minskat jĂ€mfört med föregĂ„ende Ă„r
KĂ€lla: baserat pĂ„ företagets Ă„rsredovisning. Redovisningsperiod: – . Uppdaterad pĂ„ Boolag: .

BolagshÀndelser

HÀndelser och förÀndringar i företagets registrerade uppgifter.

Moderbolag Àndrat
2024-09-24
Moderbolaget har Àndrats
Organisationens adress har Àndrats.
2023-10-17
Organisationens adress har Àndrats.
Giltigt sedan: 2023-10-16
Ny adress
Gammal adress
Falun
SE