Om Boolag.se
Domar och beslut Kontakt

Om Topp Till Tå Skönhet & Hälsa I Malmö AB

En kort beskrivning av företagets verksamhet.

Topp Till Tå Skönhet & Hälsa I Malmö AB är ett aktiebolag som är verksamt inom "skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar" och grundades 2009. Företaget har sitt säte i Malmö. Under 2025 uppgick omsättningen till 595 Tkr, i nivå med föregående år. Topp Till Tå Skönhet & Hälsa I Malmö AB redovisade en vinstmarginal på 9% och ett resultat på 68 Tkr. Topp Till Tå Skönhet & Hälsa I Malmö AB hade i genomsnitt 1 anställda under året. Den genomsnittliga åldern i styrelsen är 61 år.

Årsredovisningar med AI-analys

Ladda ner årsredovisningar och få en AI-sammanfattning av den senaste.

AI-analys av den senaste årsredovisningen

AI-analysen skapas.
Boolag.se tar inte ansvar för några felaktigheter i AI-analysen.

Bolagsöversikt

Följ företagets ekonomiska utveckling över tid.

Säkerhetsrapport

Förekomst i rättsliga sammanhang
Nedan presenteras resultatet för Topp Till Tå Skönhet & Hälsa I Malmö AB och dess befattningshavare.
Inga träffar hittades i rättsliga mål
Företaget och befattningshavare förekommer inte i rättsliga mål.
Säkerhetsrapporten visar inga träffar som kräver fördjupad granskning just nu. För en komplett riskbedömning kan du även beställa en Kreditupplysning för att se aktuell skuldbild, betalningsanmärkningar och kreditvärdighet.
Kolla nu direkt
Säker betalning med Klarna eller Swish.
119 kr

Riskanalys

En samlad analys av företagets viktigaste riskindikatorer.

Denna riskanalys visar bolagsparametrar där du bör vara extra uppmärksam och genomföra en manuell bedömning. Verktyget är inte avsett att användas som ett automatiserat beslutsstöd. Sammanfattande poäng visas endast i informationssyfte. Gör alltid en manuell kontroll innan beslut fattas.

Hämtar riskanalys ...

Verklig huvudman

Personer som ytterst äger eller kontrollerar företaget.

Perian Alievska (59 år)
Genom
Person
Bosatt
SE
Andel
100% - 100%

Befattningshavare (1)

Personer med styrelseuppdrag och andra roller i företaget.

Firmatecknare

Personer som har rätt att företräda företaget.

Firman tecknas av styrelsen

Koncernstruktur

Översikt över moderbolag, dotterbolag och koncernrelationer.

Topp Till Tå Skönhet & Hälsa I Malmö AB ingår inte i någon koncern.

Bolagets redovisning

Ekonomisk information från företagets årsredovisningar.

Visar 2025, 2024, 2023
Nettoresultat
Nettoresultat efter att alla intäkter, kostnader, räntekostnader och skatter har beaktats.
2025
54 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
41 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
143 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Rörelseresultat (EBIT)
Rörelseresultat före räntor och skatt visar hur mycket företaget tjänar på kärnverksamheten före finansieringskostnader och skatt.
2025
68 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
52 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
181 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
EBITDA
EBITDA står för resultat före räntor, skatter, avskrivningar och amorteringar. Det visar vinst från den löpande verksamheten innan dessa poster.
2025
68 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
52 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
181 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Omsättning
Total omsättning är de pengar företaget tjänar på att sälja varor eller tjänster under perioden.
2025
595 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
577 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
724 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Ränteintäkter
Intäkter som tjänas in från räntebärande tillgångar som lån, obligationer eller insättningar.
2025
- . Trend saknas
2024
- . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
Omsättning per anställd
Omsättning per anställd är ett produktivitetsmått som beräknas genom att dela omsättningen med genomsnittligt antal anställda.
2025
595 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
577 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
724 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Bruttoresultat per anställd
Bruttoresultat dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2025
- . Trend saknas
2024
- . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
Totala personalkostnader dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2025
- . Trend saknas
2024
- . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
Genomsnittligt antal anställda under perioden, beräknat som snittet mellan början och slutet av perioden.
2025
1 . Oförändrat jämfört med föregående år
2024
1 . Oförändrat jämfört med föregående år
2023
1 . Oförändrat jämfört med föregående år
Övriga intäkter
Övriga rörelseintäkter som inte ingår i huvudverksamheten, till exempel vinster vid försäljning av tillgångar eller andra sidoinkomster.
2025
141 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2024
166 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
69 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Bruttoresultat
Bruttoresultat är skillnaden mellan omsättning och de direkta kostnaderna för sålda varor och tjänster.
2025
- . Trend saknas
2024
- . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
Nettoresultat per anställd visar hur mycket vinst varje anställd genererar för företaget.
2025
54 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
41 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
143 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Resultat från ordinarie verksamhet
Resultat från den löpande verksamheten exklusive extraordinära eller engångsposter.
2025
68 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
52 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
181 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Totala rörelseintäkter
Totala intäkter från företagets samtliga rörelseaktiviteter.
2025
736 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2024
743 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
793 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Redovisningsvärden per år för vald kategori
Nyckeltal Trend 2025 2024 2023
Nettoresultat
54 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 41 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 143 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Rörelseresultat (EBIT)
68 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 52 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 181 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
EBITDA
68 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 52 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 181 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Omsättning
595 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 577 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 724 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Ränteintäkter
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Omsättning per anställd
595 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 577 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 724 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Bruttoresultat per anställd
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
1 . Oförändrat jämfört med föregående år 1 . Oförändrat jämfört med föregående år 1 . Oförändrat jämfört med föregående år
Övriga intäkter
141 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 166 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 69 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Bruttoresultat
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
54 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 41 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 143 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Resultat från ordinarie verksamhet
68 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 52 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 181 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Totala rörelseintäkter
736 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 743 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 793 Tkr . Ökat jämfört med föregående år

Bolagshändelser

Händelser och förändringar i företagets registrerade uppgifter.

Adress uppdaterad
2026-08-18
Organisationens adress har uppdaterats.
Giltig sedan: 2026-08-18
Ny adress
Lönnebergagatan 9 A
21245 Malmö
Skåne
Malmö
SE
Tidigare adress
Kritringen 31
21236 Malmö
Skåne
Malmö
SE
Adress uppdaterad
2026-07-06
Organisationens adress har uppdaterats.
Giltig sedan: 2026-07-06
Ny adress
Lönnebergagatan 9 A
21245 Malmö
Skåne
Malmö
SE
Tidigare adress
Kritringen 31
21236 Malmö
Skåne
Malmö
SE
Årsredovisning tillagd
2026-01-29
En ny årsredovisning har publicerats för organisationen.
Rapportperiod: 2024-07-01 – 2025-06-30
Primär bransch ändrad
2025-12-12
Organisationens primära bransch har ändrats.
Standard: SNI
Ny huvudbransch
96220
Tidigare huvudbransch
96022
Omsättning ändras
2025-03-18
Omsättningsvärdet för perioden har ändrats
Period: 2024-06-01
Varaktighet: 12
Värde: 577
Årsresultatet ändrat
2025-03-18
Årsresultatet för perioden har ändrats.
Period: 2024-06-01
Varaktighet: 12
Värde: 41
Vinsten ändrad
2025-03-18
Vinsten för perioden har ändrats
Period: 2023-07-01 - 2024-07-01
Värde: 52
Gammalt värde: N/A
Balansräkning ändrad
2025-03-18
Balansräkningens totala värde för perioden har ändrats.
Period: 2023-07-01 - 2024-07-01
Värde: 248
Gammalt värde: N/A
Vinsten ändrad
2024-01-02
Vinsten för perioden har ändrats
Period: 2022-07-01 - 2023-07-01
Värde: 181
Gammalt värde: N/A
Balansräkning ändrad
2024-01-02
Balansräkningens totala värde för perioden har ändrats.
Period: 2022-07-01 - 2023-07-01
Värde: 427
Gammalt värde: N/A
Omsättning ändras
2023-12-26
Omsättningsvärdet för perioden har ändrats
Period: 2023-06-01
Varaktighet: 12
Värde: 724
Årsresultatet ändrat
2023-12-26
Årsresultatet för perioden har ändrats.
Period: 2023-06-01
Varaktighet: 12
Värde: 143