Om Boolag.se
Domar och beslut Kontakt

Om Sindy Holding AB

En kort beskrivning av företagets verksamhet.

Sindy Holding AB är ett aktiebolag och grundades år 2022. Företaget har verksamhet inom "uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler". Företaget har sitt säte i Norrtälje. Under 2026 uppgick omsättningen till 448,96 Tkr. Sindy Holding AB redovisade en vinstmarginal på 52% och ett resultat efter finansiella poster på 1,47 Mkr. Sindy Holding AB hade i genomsnitt 0 anställda under året.

Årsredovisningar med AI-analys

Ladda ner årsredovisningar och få en AI-sammanfattning av den senaste.

AI-analys av den senaste årsredovisningen

AI-analysen skapas.
Boolag.se tar inte ansvar för några felaktigheter i AI-analysen.

Bolagsöversikt

Följ företagets ekonomiska utveckling över tid.

Laddar diagram
Välj en rad i tabellen för att ändra diagrammet.

Säkerhetsrapport

Förekomst i rättsliga sammanhang
Nedan presenteras resultatet för Sindy Holding AB och dess befattningshavare.
Träffar hittades i rättsliga mål
Vi har identifierat att företaget eller dess befattningshavare förekommer i rättsliga sammanhang.
* I rapporten får du detaljerade sammanfattningar av de mål som påträffats, relevanta fakta och källhänvisningar. Vid tvistemål visas information om både kärande och svarande part. Originalhandlingar levereras endast vid tvistemål.
Beställ fullständig säkerhetsrapport
Välj tillägg för att få en komplett bild av bolaget:
* När du genomför köpet av kreditupplysning godkänner du Creditsafes villkor för kreditupplysningstjänster. För att se kreditupplysning måste du vara inloggad och verifierad med BankID.
Köp både Säkerhetsrapport och Kreditupplysning för 249kr (ordinariepris 308kr).
Kolla nu direkt
Säker betalning med Klarna eller Swish.
189 kr

Riskanalys

En samlad analys av företagets viktigaste riskindikatorer.

Denna riskanalys visar bolagsparametrar där du bör vara extra uppmärksam och genomföra en manuell bedömning. Verktyget är inte avsett att användas som ett automatiserat beslutsstöd. Sammanfattande poäng visas endast i informationssyfte. Gör alltid en manuell kontroll innan beslut fattas.

Sammanfattning
Varningssignaler finns
Granska röda punkter manuellt innan du går vidare.
20
Godkända
Kontroller utan tydlig riskindikation
1
Observera
Avvikelser som bör följas upp
2
Varningar
Tydliga riskindikationer
1
Betalning krävs
Låsta kontroller i analysen
24 kontroller sammanfattade

Identitet och registrering

Konkurs eller likvidation
Ingen aktiv konkurs eller likvidation.
F-skattestatus
F-skatt är aktiv.

Juridik och regelefterlevnad

Juridisk kontroll
Bolaget eller relaterade personer förekommer i rättsliga beslut.

Skulder

Andel kortfristiga externa skulder
Andelen kortfristiga externa skulder är låg. Justerad andel = 0.009. Ojusterad andel = 0.009.
Kassa/kortfristig skuld
Kassan täcker kortfristiga skulder. Kassa/kortfristig skuld = 54.29.
Nettoskuld/EBITDA
Nettoskuld/EBITDA är låg. Nettoskuld/EBITDA = 2.58.
Skuldsättningsgrad
Skuldsättningsgraden är låg. Skuldsättningsgrad = 1.24.
Skuldsaldo hos Kronofogden
Köp kreditupplysning för att se resultat.

Finansiell hälsa

Altman Z-score
Altman Z-score indikerar hög konkursrisk. Z-score = 1.25.
Ökning av kundfordringar
Kundfordringar växer betydligt snabbare än omsättningen.
Justerad soliditet
Justerad soliditet är god. Justerad soliditet = 44.71%.
Balanslikviditet
Balanslikviditeten är god. Balanslikviditet = 56.19.
DSO (kundfordringsdagar)
DSO är på en god nivå. DSO = 28.19 dagar.
Lönsamhetstrend
Resultatnivån är stabil eller förbättras.
Minskning av eget kapital
Eget kapital är stabilt eller ökar. Förändring = 999.18%.
Negativt kassaflöde
Operativt kassaflöde är positivt.
Negativt rörelsekapital
Rörelsekapitalet är positivt.
Nettomarginal
Nettomarginalen är god. Nettomarginal = 327.22%.
Räntetäckningsgrad
Räntetäckningsgraden är god. Räntetäckningsgrad = 41.31.
Rörelsemarginal
Rörelsemarginalen är god. Rörelsemarginal = 85.00%.
!
Kassalikviditet
Underlag för kassalikviditet saknas.
!
Lageruppbyggnad
Underlag för lager saknas.
!
Omsättningskoncentration
Underlag för omsättningskoncentration saknas.

Nätverk och ägande

Målvaktexponering
Nyckelpersoners bolagsengagemang är normalt.
Näringsförbud för nyckelpersoner
Inga aktiva näringsförbud bland nyckelpersoner.
Adresskluster
Adressklustring ser normal ut.
!
Konkursklusterexponering
Regeln kunde inte utvärderas.

Verksamhet och kontaktuppgifter

Saknade kontaktuppgifter
Kontaktuppgifter finns.

Rykte och externa signaler

!
Domänens tillgänglighet
Domän saknas för validering.
!
SSL på domänen
Domän saknas för validering.

Verklig huvudman

Personer som ytterst äger eller kontrollerar företaget.

Matin Hassan (29 år)
Genom
Person
Bosatt
SE
Andel
100% - 100%

Befattningshavare (2)

Personer med styrelseuppdrag och andra roller i företaget.

Lauand Hassan (31 år)
Styrelsesuppleant

Firmatecknare

Personer som har rätt att företräda företaget.

Firman tecknas av styrelsen Firman tecknas ensam av Hassan, Matin

Koncernstruktur

Översikt över moderbolag, dotterbolag och koncernrelationer.

Sindy Holding AB ingår inte i någon koncern.

Bolagets redovisning

Ekonomisk information från företagets årsredovisningar.

Visar 2026, 2025, 2024
Årets resultat
Årets resultat efter att samtliga intäkter, kostnader, bokslutsdispositioner och skatter har beaktats.
2026
1,47 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2025
92,73 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2024
112,22 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Rörelseresultat (EBIT)
Rörelseresultat före räntor och skatt visar hur mycket företaget tjänar på kärnverksamheten före finansieringskostnader och skatt.
2026
383,35 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2025
117,14 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2024
141,40 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
EBITDA
EBITDA står för resultat före räntor, skatter, avskrivningar och amorteringar. Det visar vinst från den löpande verksamheten innan dessa poster.
2026
390,99 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2025
124,78 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2024
149,04 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Omsättning
Total omsättning är de pengar företaget tjänar på att sälja varor eller tjänster under perioden.
2026
448,96 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2025
−68,2 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2024
422,24 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Ränteintäkter
Intäkter som tjänas in från räntebärande tillgångar som lån, obligationer eller insättningar.
2026
60 kr . Ökat jämfört med föregående år
2025
11 kr . Ökat jämfört med föregående år
2024
1 kr . Oförändrat jämfört med föregående år
Omsättning per anställd
Omsättning per anställd är ett produktivitetsmått som beräknas genom att dela omsättningen med genomsnittligt antal anställda.
2026
Saknas . Trend saknas
2025
Saknas . Trend saknas
2024
Saknas . Trend saknas
Bruttoresultat per anställd
Bruttoresultat dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2026
Saknas . Trend saknas
2025
Saknas . Trend saknas
2024
Saknas . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
Totala personalkostnader dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2026
Saknas . Trend saknas
2025
Saknas . Trend saknas
2024
Saknas . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
Genomsnittligt antal anställda under perioden, beräknat som snittet mellan början och slutet av perioden.
2026
Saknas . Trend saknas
2025
0 . Oförändrat jämfört med föregående år
2024
0 . Trend saknas
Övriga intäkter
Övriga rörelseintäkter som inte ingår i huvudverksamheten, till exempel vinster vid försäljning av tillgångar eller andra sidoinkomster.
2026
293,60 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2025
499,12 Tkr . Trend saknas
2024
Saknas . Trend saknas
Bruttoresultat
Bruttoresultat är skillnaden mellan omsättning och de direkta kostnaderna för sålda varor och tjänster.
2026
742,56 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2025
430,96 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
422,24 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Nettoresultat per anställd
Nettoresultat per anställd visar hur mycket vinst varje anställd genererar för företaget.
2026
Saknas . Trend saknas
2025
Saknas . Trend saknas
2024
Saknas . Trend saknas
Resultat efter finansiella poster
Rörelseresultat inklusive finansiella intäkter och kostnader, men före bokslutsdispositioner och skatt.
2026
1,47 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2025
116,79 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2024
141,35 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Totala rörelseintäkter
Totala intäkter från företagets samtliga rörelseaktiviteter.
2026
742,56 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2025
430,96 Tkr . Trend saknas
2024
Saknas . Trend saknas
Redovisningsvärden per år för vald kategori
Nyckeltal Trend 2026 2025 2024
Årets resultat
1,47 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 92,73 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 112,22 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Rörelseresultat (EBIT)
383,35 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 117,14 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 141,40 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
EBITDA
390,99 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 124,78 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 149,04 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Omsättning
448,96 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −68,2 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 422,24 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Ränteintäkter
60 kr . Ökat jämfört med föregående år 11 kr . Ökat jämfört med föregående år 1 kr . Oförändrat jämfört med föregående år
Omsättning per anställd
Saknas . Trend saknas Saknas . Trend saknas Saknas . Trend saknas
Bruttoresultat per anställd
Saknas . Trend saknas Saknas . Trend saknas Saknas . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
Saknas . Trend saknas Saknas . Trend saknas Saknas . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
Saknas . Trend saknas 0 . Oförändrat jämfört med föregående år 0 . Trend saknas
Övriga intäkter
293,60 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 499,12 Tkr . Trend saknas Saknas . Trend saknas
Bruttoresultat
742,56 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 430,96 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 422,24 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Nettoresultat per anställd
Saknas . Trend saknas Saknas . Trend saknas Saknas . Trend saknas
Resultat efter finansiella poster
1,47 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 116,79 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 141,35 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Totala rörelseintäkter
742,56 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 430,96 Tkr . Trend saknas Saknas . Trend saknas
Källa: baserat på företagets årsredovisning. Redovisningsperiod: – . Uppdaterad på Boolag: .

Bolagshändelser

Händelser och förändringar i företagets registrerade uppgifter.

Årsredovisning rättad
2026-09-24
En årsredovisning för organisationen har rättats.
Rapportperiod: 2022-03-21 – 2023-02-28
Organisationens adress har ändrats.
2024-07-23
Organisationens adress har ändrats.
Giltigt sedan: 2024-07-22
Ny adress
Roslagsgatan 31 76131 Norrtälje
76131 Stockholm SE
Gammal adress
Lommarvägen 37 76152 Norrtälje
76152 Stockholm SE
Organisationens adress har ändrats.
2024-07-23
Organisationens adress har ändrats.
Giltigt sedan: 2024-07-22
Ny adress
Roslagsgatan 31 76131 Norrtälje
76131 Stockholm SE
Gammal adress
Lommarvägen 37 76152 Norrtälje
76152 Stockholm SE
Vinsten ändrad
2024-06-04
Vinsten för perioden har ändrats
Period: 2023-03-01 - 2024-03-01
Värde: 141
Gammalt värde: N/A
Balansräkning ändrad
2024-06-04
Balansräkningens totala värde för perioden har ändrats.
Period: 2023-03-01 - 2024-03-01
Värde: 225
Gammalt värde: N/A
Omsättning ändras
2024-05-28
Omsättningsvärdet för perioden har ändrats
Period: 2024-02-01
Varaktighet: 12
Värde: 422
Årsresultatet ändrat
2024-05-28
Årsresultatet för perioden har ändrats.
Period: 2024-02-01
Varaktighet: 12
Värde: 112
Styrelsemedlem borttagen
2024-03-12
En medlem har tagits bort från organisationens styrelse
Namn: Hassan, Sarkar
Personnummer: 19870605-****
Roller: Styrelsesuppleant
Giltig från:
Ny styrelsemedlem
2024-03-12
En ny medlem har lagts till i organisationens styrelse
Namn: Hassan, Lauand
Personnummer: 19950201-****
Roller: Styrelsesuppleant
Giltig från: 2024-03-05
Arbetsställe ändrat
2024-02-13
Information om arbetsställe har ändrats
Organisationens adress rättad
2024-02-13
Organisationens adress har rättats
Organisationens adress rättad
2024-02-13
Organisationens adress har rättats
Registrerad som arbetsgivare
2024-02-06
Företaget har registrerats som arbetsgivare