Om Boolag.se
Domar och beslut Kontakt

Om Salong Jj Lounge AB

En kort beskrivning av företagets verksamhet.

Salong Jj Lounge AB är ett aktiebolag och grundades år 2018. Företaget har verksamhet inom "frisörer och barberare". Företaget har sitt säte i Stockholm. Under 2025 uppgick omsättningen till 1,60 Mkr, en minskning med 31,82 Tkr jämfört med föregående år. Salong Jj Lounge AB hade i genomsnitt 2 anställda under året. Den genomsnittliga åldern i styrelsen är 47 år.

Årsredovisningar med AI-analys

Ladda ner årsredovisningar och få en AI-sammanfattning av den senaste.

AI-analys av den senaste årsredovisningen

AI-analysen skapas.
Boolag.se tar inte ansvar för några felaktigheter i AI-analysen.

Bolagsöversikt

Följ företagets ekonomiska utveckling över tid.

Laddar diagram
Välj en rad i tabellen för att ändra diagrammet.

Säkerhetsrapport

Förekomst i rättsliga sammanhang
Nedan presenteras resultatet för Salong Jj Lounge AB och dess befattningshavare.
Inga träffar hittades i rättsliga mål
Företaget och befattningshavare förekommer inte i rättsliga mål.
Säkerhetsrapporten visar inga träffar som kräver fördjupad granskning just nu. För en komplett riskbedömning kan du även beställa en Kreditupplysning för att se aktuell skuldbild, betalningsanmärkningar och kreditvärdighet.
Kolla nu direkt
Säker betalning med Klarna eller Swish.
119 kr

Riskanalys

En samlad analys av företagets viktigaste riskindikatorer.

Denna riskanalys visar bolagsparametrar där du bör vara extra uppmärksam och genomföra en manuell bedömning. Verktyget är inte avsett att användas som ett automatiserat beslutsstöd. Sammanfattande poäng visas endast i informationssyfte. Gör alltid en manuell kontroll innan beslut fattas.

Sammanfattning
Varningssignaler finns
Granska röda punkter manuellt innan du går vidare.
22
Godkända
Kontroller utan tydlig riskindikation
2
Observera
Avvikelser som bör följas upp
3
Varningar
Tydliga riskindikationer
1
Betalning krävs
Låsta kontroller i analysen
28 kontroller sammanfattade

Identitet och registrering

Konkurs eller likvidation
Ingen aktiv konkurs eller likvidation.
F-skattestatus
F-skatt är aktiv.

Juridik och regelefterlevnad

Juridisk kontroll
Bolaget eller relaterade personer förekommer inte i rättsliga beslut.

Skulder

Andel kortfristiga externa skulder
Mycket hög andel kortfristiga externa skulder. Justerad andel = 1.000. Ojusterad andel = 1.000.
Kassa/kortfristig skuld
Kassan täcker kortfristiga skulder. Kassa/kortfristig skuld = 1.28.
Nettoskuld/EBITDA
Nettoskuld/EBITDA är låg. Nettoskuld/EBITDA = -1.18.
Skuldsättningsgrad
Skuldsättningsgraden är låg. Skuldsättningsgrad = 0.55.
Skuldsaldo hos Kronofogden
Köp kreditupplysning för att se resultat.

Finansiell hälsa

Lageruppbyggnad
Omsättningshastigheten i lager är långsam.
Minskning av eget kapital
Eget kapital har minskat. Förändring = -21.21%.
Justerad soliditet
Justerad soliditet är god. Justerad soliditet = 64.45%.
Altman Z-score
Altman Z-score indikerar låg konkursrisk. Z-score = 4.92.
Balanslikviditet
Balanslikviditeten är god. Balanslikviditet = 2.32.
DSO (kundfordringsdagar)
DSO är på en god nivå. DSO = 0.56 dagar.
Kassalikviditet
Kassalikviditeten är god. Kassalikviditet = 1.82.
Lönsamhetstrend
Resultatnivån är stabil eller förbättras.
Negativt kassaflöde
Operativt kassaflöde är positivt.
Negativt rörelsekapital
Rörelsekapitalet är positivt.
Nettomarginal
Nettomarginalen är god. Nettomarginal = 2.21%.
Räntetäckningsgrad
Räntetäckningsgraden är god. Räntetäckningsgrad = 408.81.
Rörelsemarginal
Rörelsemarginalen är god. Rörelsemarginal = 3.00%.
Ökning av kundfordringar
Kundfordringar följer omsättningstakten.
!
Omsättningskoncentration
Underlag för omsättningskoncentration saknas.

Nätverk och ägande

Målvaktexponering
Nyckelpersoners bolagsengagemang är normalt.
Näringsförbud för nyckelpersoner
Inga aktiva näringsförbud bland nyckelpersoner.
Adresskluster
Adressklustring ser normal ut.
!
Konkursklusterexponering
Regeln kunde inte utvärderas.

Verksamhet och kontaktuppgifter

Saknade kontaktuppgifter
Kontaktuppgifter finns.

Rykte och externa signaler

Domänens tillgänglighet
Domänen kunde inte nås.
SSL på domänen
SSL saknas eller kunde inte verifieras.

Verklig huvudman

Personer som ytterst äger eller kontrollerar företaget.

Julia Jubeck (45 år)
Genom
Person
Bosatt
Andel
25% - 50%
Jenny Tsoj (48 år)
Genom
Person
Bosatt
Andel
25% - 50%

Befattningshavare (2)

Personer med styrelseuppdrag och andra roller i företaget.

Jenny Tsoj (48 år)
Styrelsesuppleant

Firmatecknare

Personer som har rätt att företräda företaget.

Firman tecknas av styrelsen Firman tecknas var för sig av ledamöterna

Koncernstruktur

Översikt över moderbolag, dotterbolag och koncernrelationer.

Salong Jj Lounge AB ingår inte i någon koncern.

Bolagets redovisning

Ekonomisk information från företagets årsredovisningar.

Visar 2025, 2024, 2023
Årets resultat
Årets resultat efter att samtliga intäkter, kostnader, bokslutsdispositioner och skatter har beaktats.
2025
35,42 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
6,01 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
3,32 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Rörelseresultat (EBIT)
Rörelseresultat före räntor och skatt visar hur mycket företaget tjänar på kärnverksamheten före finansieringskostnader och skatt.
2025
42,92 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
8,29 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
5,54 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
EBITDA
EBITDA står för resultat före räntor, skatter, avskrivningar och amorteringar. Det visar vinst från den löpande verksamheten innan dessa poster.
2025
42,92 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
37,38 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
169,54 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Omsättning
Total omsättning är de pengar företaget tjänar på att sälja varor eller tjänster under perioden.
2025
1,60 Mkr . Minskat jämfört med föregående år
2024
1,63 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
1,56 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
Ränteintäkter
Intäkter som tjänas in från räntebärande tillgångar som lån, obligationer eller insättningar.
2025
1,76 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
1,31 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
294 kr . Trend saknas
Omsättning per anställd
Omsättning per anställd är ett produktivitetsmått som beräknas genom att dela omsättningen med genomsnittligt antal anställda.
2025
801,07 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2024
816,98 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
778,64 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Bruttoresultat per anställd
Bruttoresultat dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2025
690,76 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2024
704,44 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
671,54 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Personalkostnad per anställd
Totala personalkostnader dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2025
445,47 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
436,73 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
376,73 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Genomsnittligt antal anställda
Genomsnittligt antal anställda under perioden, beräknat som snittet mellan början och slutet av perioden.
2025
2 . Oförändrat jämfört med föregående år
2024
2 . Oförändrat jämfört med föregående år
2023
2 . Oförändrat jämfört med föregående år
Övriga intäkter
Övriga rörelseintäkter som inte ingår i huvudverksamheten, till exempel vinster vid försäljning av tillgångar eller andra sidoinkomster.
2025
Saknas . Trend saknas
2024
31,60 Tkr . Trend saknas
2023
Saknas . Trend saknas
Bruttoresultat
Bruttoresultat är skillnaden mellan omsättning och de direkta kostnaderna för sålda varor och tjänster.
2025
1,38 Mkr . Minskat jämfört med föregående år
2024
1,41 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
1,34 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
Nettoresultat per anställd
Nettoresultat per anställd visar hur mycket vinst varje anställd genererar för företaget.
2025
17,71 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
3,0 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
1,66 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Resultat efter finansiella poster
Rörelseresultat inklusive finansiella intäkter och kostnader, men före bokslutsdispositioner och skatt.
2025
44,58 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
9,50 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
5,51 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Totala rörelseintäkter
Totala intäkter från företagets samtliga rörelseaktiviteter.
2025
Saknas . Trend saknas
2024
1,67 Mkr . Trend saknas
2023
Saknas . Trend saknas
Redovisningsvärden per år för vald kategori
Nyckeltal Trend 2025 2024 2023
Årets resultat
35,42 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 6,01 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 3,32 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Rörelseresultat (EBIT)
42,92 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 8,29 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 5,54 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
EBITDA
42,92 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 37,38 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 169,54 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Omsättning
1,60 Mkr . Minskat jämfört med föregående år 1,63 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 1,56 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
Ränteintäkter
1,76 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 1,31 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 294 kr . Trend saknas
Omsättning per anställd
801,07 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 816,98 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 778,64 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Bruttoresultat per anställd
690,76 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 704,44 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 671,54 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Personalkostnad per anställd
445,47 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 436,73 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 376,73 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Genomsnittligt antal anställda
2 . Oförändrat jämfört med föregående år 2 . Oförändrat jämfört med föregående år 2 . Oförändrat jämfört med föregående år
Övriga intäkter
Saknas . Trend saknas 31,60 Tkr . Trend saknas Saknas . Trend saknas
Bruttoresultat
1,38 Mkr . Minskat jämfört med föregående år 1,41 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 1,34 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
Nettoresultat per anställd
17,71 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 3,0 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 1,66 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Resultat efter finansiella poster
44,58 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 9,50 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 5,51 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Totala rörelseintäkter
Saknas . Trend saknas 1,67 Mkr . Trend saknas Saknas . Trend saknas
Källa: baserat på företagets årsredovisning. Redovisningsperiod: – . Uppdaterad på Boolag: .

Bolagshändelser

Händelser och förändringar i företagets registrerade uppgifter.

Årsredovisning rättad
2026-09-24
En årsredovisning för organisationen har rättats.
Rapportperiod: 2023-07-01 – 2024-06-30
Årsredovisning rättad
2026-09-24
En årsredovisning för organisationen har rättats.
Rapportperiod: 2022-07-01 – 2023-06-30
Årsredovisning rättad
2026-09-24
En årsredovisning för organisationen har rättats.
Rapportperiod: 2021-07-01 – 2022-06-30
Närstående uppdaterad
2026-08-28
Informationen om en närstående har uppdaterats för organisationen.
Aktuell uppgift
Namn: Jenny Tsoj
Roll: Styrelsesuppleant
Gäller från: 2020-07-11
Tidigare uppgift
Namn: Jenny Tsoj
Roll: Styrelsesuppleant
Gäller från: 2020-07-11
Närstående uppdaterad
2026-08-28
Informationen om en närstående har uppdaterats för organisationen.
Aktuell uppgift
Namn: Jenny Tsoj
Roll: Ordförande
Gäller från: 2020-07-11
Tidigare uppgift
Namn: Jenny Tsoj
Roll: Ordförande
Gäller från: 2020-07-11
Närstående uppdaterad
2026-08-28
Informationen om en närstående har uppdaterats för organisationen.
Aktuell uppgift
Namn: Jenny Tsoj
Roll: Styrelse
Gäller från: 2020-07-11
Tidigare uppgift
Namn: Jenny Tsoj
Roll: Styrelse
Gäller från: 2020-07-11
Verklig huvudman tillagd
2026-06-11
En verklig huvudman har lagts till för organisationen.
Namn: Jenny Tsoj
Roll: Verklig huvudman
Gäller från: 2026-06-08
Verklig huvudman tillagd
2026-06-11
En verklig huvudman har lagts till för organisationen.
Namn: Julia Jubeck
Roll: Verklig huvudman
Gäller från: 2026-06-08
Primär bransch ändrad
2025-12-12
Organisationens primära bransch har ändrats.
Standard: SNI
Ny huvudbransch
96210
Tidigare huvudbransch
96021
Branschklassificering uppdaterad
2025-12-12
Organisationens branschklassificering har uppdaterats.
Standard: SNI
Nya branscher
46431
46450
47751
47752
Tidigare branscher
46431
46450
47750
47919
Årsredovisning tillagd
2025-11-30
En ny årsredovisning har publicerats för organisationen.
Rapportperiod: 2024-07-01 – 2025-06-30
Balansräkning ändrad
2024-12-17
Balansräkningens totala värde för perioden har ändrats.
Period: 2023-07-01 - 2024-07-01
Värde: 604
Gammalt värde: N/A
Vinsten ändrad
2024-12-17
Vinsten för perioden har ändrats
Period: 2023-07-01 - 2024-07-01
Värde: 9
Gammalt värde: N/A
Årsresultatet ändrat
2024-12-11
Årsresultatet för perioden har ändrats.
Period: 2024-06-01
Varaktighet: 12
Värde: 6
Omsättning ändras
2024-12-11
Omsättningsvärdet för perioden har ändrats
Period: 2024-06-01
Varaktighet: 12
Värde: 1634
Balansräkning ändrad
2023-12-19
Balansräkningens totala värde för perioden har ändrats.
Period: 2022-07-01 - 2023-07-01
Värde: 718
Gammalt värde: N/A
Vinsten ändrad
2023-12-19
Vinsten för perioden har ändrats
Period: 2022-07-01 - 2023-07-01
Värde: 6
Gammalt värde: N/A
Organisationens adress rättad
2023-12-12
Organisationens adress har rättats
Årsresultatet ändrat
2023-12-12
Årsresultatet för perioden har ändrats.
Period: 2023-06-01
Varaktighet: 12
Värde: 3
Omsättning ändras
2023-12-12
Omsättningsvärdet för perioden har ändrats
Period: 2023-06-01
Varaktighet: 12
Värde: 1557
Organisationens adress rättad
2023-12-12
Organisationens adress har rättats