Om Boolag.se
Domar och beslut Kontakt

Om Pancrase Gym AB

En kort beskrivning av företagets verksamhet.

Pancrase Gym AB är ett aktiebolag som grundades år 2021 och är verksamt inom "Sport- och fritidsutbildning". Företaget har sitt säte i Stockholm. Under 2025 uppgick omsättningen till 1,19 Mkr, en ökning med 862,45 Tkr jämfört med föregående år. Under 2025 var vinstmarginalen i stort sett oförändrad jämfört med föregående år. Pancrase Gym AB hade i genomsnitt 1 anställda under året. Den genomsnittliga åldern i styrelsen är 51 år.

Årsredovisningar med AI-analys

Ladda ner årsredovisningar och få en AI-sammanfattning av den senaste.

AI-analys av den senaste årsredovisningen

AI-analysen skapas.
Boolag.se tar inte ansvar för några felaktigheter i AI-analysen.

Bolagsöversikt

Följ företagets ekonomiska utveckling över tid.

Säkerhetsrapport

Förekomst i rättsliga sammanhang
Nedan presenteras resultatet för Pancrase Gym AB och dess befattningshavare.
Träffar hittades i rättsliga mål
Vi har identifierat att företaget eller dess befattningshavare förekommer i rättsliga sammanhang.
* I rapporten får du detaljerade sammanfattningar av de mål som påträffats, relevanta fakta och källhänvisningar. Vid tvistemål visas information om både kärande och svarande part. Originalhandlingar levereras endast vid tvistemål.
Beställ fullständig säkerhetsrapport
Välj tillägg för att få en komplett bild av bolaget:
* När du genomför köpet av kreditupplysning godkänner du Creditsafes villkor för kreditupplysningstjänster. För att se kreditupplysning måste du vara inloggad och verifierad med BankID.
Köp både Säkerhetsrapport och Kreditupplysning för 249kr (ordinariepris 308kr).
Kolla nu direkt
Säker betalning med Klarna eller Swish.
189 kr

Riskanalys

En samlad analys av företagets viktigaste riskindikatorer.

Denna riskanalys visar bolagsparametrar där du bör vara extra uppmärksam och genomföra en manuell bedömning. Verktyget är inte avsett att användas som ett automatiserat beslutsstöd. Sammanfattande poäng visas endast i informationssyfte. Gör alltid en manuell kontroll innan beslut fattas.

Sammanfattning
Varningssignaler finns
Granska röda punkter manuellt innan du går vidare.
17
Godkända
Kontroller utan tydlig riskindikation
6
Observera
Avvikelser som bör följas upp
1
Varning
Tydliga riskindikationer
1
Betalning krävs
Låsta kontroller i analysen
25 kontroller sammanfattade

Identitet och registrering

Konkurs eller likvidation
Ingen aktiv konkurs eller likvidation.
F-skattestatus
F-skatt är aktiv.

Juridik och regelefterlevnad

Juridisk kontroll
Bolaget eller relaterade personer förekommer i rättsliga beslut.

Skulder

Andel kortfristiga externa skulder
Mycket hög andel kortfristiga externa skulder. Justerad andel = 1.000. Ojusterad andel = 1.000.
Skuldsättningsgrad
Skuldsättningsgraden är förhöjd. Skuldsättningsgrad = 2.10.
Kassa/kortfristig skuld
Kassan täcker kortfristiga skulder. Kassa/kortfristig skuld = 0.76.
Nettoskuld/EBITDA
Nettoskuld/EBITDA är låg. Nettoskuld/EBITDA = 2.07.
Skuldsaldo hos Kronofogden
Köp kreditupplysning för att se resultat.

Finansiell hälsa

Balanslikviditet
Balanslikviditeten är måttlig. Balanslikviditet = 1.04.
Kassalikviditet
Kassalikviditeten är svag. Kassalikviditet = 0.97.
Nettomarginal
Nettomarginalen är låg. Nettomarginal = 0.13%.
Rörelsemarginal
Rörelsemarginalen är låg. Rörelsemarginal = 0.00%.
Justerad soliditet
Justerad soliditet är god. Justerad soliditet = 32.29%.
Altman Z-score
Altman Z-score indikerar låg konkursrisk. Z-score = 3.40.
DSO (kundfordringsdagar)
DSO är på en god nivå. DSO = 4.80 dagar.
Lageruppbyggnad
Lagernivåerna är stabila.
Lönsamhetstrend
Resultatnivån är stabil eller förbättras.
Minskning av eget kapital
Eget kapital är stabilt eller ökar. Förändring = 1.23%.
Negativt kassaflöde
Operativt kassaflöde är positivt.
Negativt rörelsekapital
Rörelsekapitalet är positivt.
Ökning av kundfordringar
Kundfordringar följer omsättningstakten.
!
Omsättningskoncentration
Underlag för omsättningskoncentration saknas.
!
Räntetäckningsgrad
Underlag för räntetäckningsgrad saknas.

Nätverk och ägande

Molvaktexponering
Nyckelpersoners bolagsengagemang är normalt.
Näringsförbud för nyckelpersoner
Inga aktiva näringsförbud bland nyckelpersoner.
Adresskluster
Adressklustring ser normal ut.
!
Konkursklusterexponering
Regeln kunde inte utvärderas.

Verksamhet och kontaktuppgifter

Saknade kontaktuppgifter
Kontaktuppgifter finns.

Verklig huvudman

Personer som ytterst äger eller kontrollerar företaget.

Marietess Lova Gustafsson (49 år)
Genom
Person
Bosatt
SE
Andel
25% - 50%
Stefan Omar Bouiche (59 år)
Genom
Person
Bosatt
SE
Andel
25% - 50%

Befattningshavare (4)

Personer med styrelseuppdrag och andra roller i företaget.

Firmatecknare

Personer som har rätt att företräda företaget.

Firman tecknas av styrelsen Firman tecknas var för sig av ledamöterna suppleanterna

Koncernstruktur

Översikt över moderbolag, dotterbolag och koncernrelationer.

Pancrase Gym AB ingår inte i någon koncern.

Bolagets redovisning

Ekonomisk information från företagets årsredovisningar.

Visar 2025, 2024, 2023
Nettoresultat
Nettoresultat efter att alla intäkter, kostnader, räntekostnader och skatter har beaktats.
2025
1,57 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
−187,6 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
−1 Tkr . Trend saknas
Rörelseresultat (EBIT)
Rörelseresultat före räntor och skatt visar hur mycket företaget tjänar på kärnverksamheten före finansieringskostnader och skatt.
2025
225 kr . Ökat jämfört med föregående år
2024
−191,2 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
−1 Tkr . Trend saknas
EBITDA
EBITDA står för resultat före räntor, skatter, avskrivningar och amorteringar. Det visar vinst från den löpande verksamheten innan dessa poster.
2025
31,0 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
−180,2 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
−1 Tkr . Trend saknas
Omsättning
Total omsättning är de pengar företaget tjänar på att sälja varor eller tjänster under perioden.
2025
1,19 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
324,99 Tkr . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
Ränteintäkter
Intäkter som tjänas in från räntebärande tillgångar som lån, obligationer eller insättningar.
2025
1,35 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2024
3,71 Tkr . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
Omsättning per anställd
Omsättning per anställd är ett produktivitetsmått som beräknas genom att dela omsättningen med genomsnittligt antal anställda.
2025
1,19 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
324,99 Tkr . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
Bruttoresultat per anställd
Bruttoresultat dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2025
1,03 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
315,93 Tkr . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
Totala personalkostnader dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2025
530,44 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
141,01 Tkr . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
Genomsnittligt antal anställda under perioden, beräknat som snittet mellan början och slutet av perioden.
2025
1 . Oförändrat jämfört med föregående år
2024
1 . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
Övriga intäkter
Övriga rörelseintäkter som inte ingår i huvudverksamheten, till exempel vinster vid försäljning av tillgångar eller andra sidoinkomster.
2025
- . Trend saknas
2024
- . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
Bruttoresultat
Bruttoresultat är skillnaden mellan omsättning och de direkta kostnaderna för sålda varor och tjänster.
2025
1,03 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
315,93 Tkr . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
Nettoresultat per anställd visar hur mycket vinst varje anställd genererar för företaget.
2025
1,57 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
−187,6 Tkr . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
Resultat från ordinarie verksamhet
Resultat från den löpande verksamheten exklusive extraordinära eller engångsposter.
2025
1,57 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
−187,6 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
−1 Tkr . Trend saknas
Totala rörelseintäkter
Totala intäkter från företagets samtliga rörelseaktiviteter.
2025
- . Trend saknas
2024
- . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
Redovisningsvärden per år för vald kategori
Nyckeltal Trend 2025 2024 2023
Nettoresultat
1,57 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −187,6 Tkr . Minskat jämfört med föregående år −1 Tkr . Trend saknas
Rörelseresultat (EBIT)
225 kr . Ökat jämfört med föregående år −191,2 Tkr . Minskat jämfört med föregående år −1 Tkr . Trend saknas
EBITDA
31,0 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −180,2 Tkr . Minskat jämfört med föregående år −1 Tkr . Trend saknas
Omsättning
1,19 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 324,99 Tkr . Trend saknas - . Trend saknas
Ränteintäkter
1,35 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 3,71 Tkr . Trend saknas - . Trend saknas
Omsättning per anställd
1,19 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 324,99 Tkr . Trend saknas - . Trend saknas
Bruttoresultat per anställd
1,03 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 315,93 Tkr . Trend saknas - . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
530,44 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 141,01 Tkr . Trend saknas - . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
1 . Oförändrat jämfört med föregående år 1 . Trend saknas - . Trend saknas
Övriga intäkter
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Bruttoresultat
1,03 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 315,93 Tkr . Trend saknas - . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
1,57 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −187,6 Tkr . Trend saknas - . Trend saknas
Resultat från ordinarie verksamhet
1,57 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −187,6 Tkr . Minskat jämfört med föregående år −1 Tkr . Trend saknas
Totala rörelseintäkter
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas

Bolagshändelser

Händelser och förändringar i företagets registrerade uppgifter.

Adress uppdaterad
2026-06-28
Organisationens adress har uppdaterats.
Giltig sedan: 2026-06-28
Ny adress
Bergsgatan 35
11228 Stockholm
Stockholm
Stockholm
SE
Tidigare adress
Gustavsviksvägen 2
13251 Saltsjö-boo
Stockholm
Nacka
SE
Årsredovisning tillagd
2026-04-03
En ny årsredovisning har publicerats för organisationen.
Rapportperiod: 2025-01-01 – 2025-12-31
Antal anställda har ändrat
2026-04-03
Det rapporterade antalet anställda för organisationen har ändrats.
Nuvarande uppgift
Antal: Okänt
Min: Okänd
Max: Okänd
Tidigare uppgift
Antal: Okänt
Min: Okänd
Max: Okänd
Omsättning ändras
2025-06-03
Omsättningsvärdet för perioden har ändrats
Period: 2024-12-01
Varaktighet: 12
Värde: 325
Årsresultatet ändrat
2025-06-03
Årsresultatet för perioden har ändrats.
Period: 2024-12-01
Varaktighet: 12
Värde: -188
Arbetsställe ändrat
2025-06-03
Information om arbetsställe har ändrats
Ny styrelsemedlem
2025-02-18
En ny medlem har lagts till i organisationens styrelse
Namn: Norrman, Carl Wilhelm Sigfrid
Personnummer: 19940424-****
Roller: Civilrevisor
Giltig från: 2025-02-11
Styrelsemedlem borttagen
2025-02-18
En medlem har tagits bort från organisationens styrelse
Namn: Edberg, Maj-Lis Madeleine
Personnummer: 19730227-****
Roller: Civilrevisor
Giltig från: 2021-03-16
Årsresultatet ändrat
2024-06-11
Årsresultatet för perioden har ändrats.
Period: 2023-12-01
Varaktighet: 12
Värde: -1
Omsättning ändras
2024-06-11
Omsättningsvärdet för perioden har ändrats
Period: 2023-12-01
Varaktighet: 12
Värde:
Arbetsställe ändrat
2024-05-14
Information om arbetsställe har ändrats
Registrerad som arbetsgivare
2024-05-07
Företaget har registrerats som arbetsgivare
Organisationens adress rättad
2024-02-20
Organisationens adress har rättats
Organisationens adress har ändrats.
2024-02-20
Organisationens adress har ändrats.
Giltigt sedan: 2024-02-19
Ny adress
Bergsgatan 35 11228 Stockholm
11228 Stockholm SE
Gammal adress
Gustavsviksvägen 2 13251 Saltsjö-boo
13251 Stockholm SE
Bransch har tagits bort
2024-02-20
En bransch har tagits bort från de branscher som företaget verkar inom.
SNI: 70100
Primär: Nej
Bransch har tagits bort
2024-02-20
En bransch har tagits bort från de branscher som företaget verkar inom.
SNI: 64202
Primär: Ja
Bransch har lagts till
2024-02-20
En ny bransch har lagts till bland de branscher som företaget verkar inom.
SNI: 93130
Primär: Nej
Bransch har lagts till
2024-02-20
En ny bransch har lagts till bland de branscher som företaget verkar inom.
SNI: 93120
Primär: Nej
Bransch har lagts till
2024-02-20
En ny bransch har lagts till bland de branscher som företaget verkar inom.
SNI: 85510
Primär: Ja
Ny styrelsemedlem
2024-02-13
En ny medlem har lagts till i organisationens styrelse
Namn: Gustafsson, Marietess Lova
Personnummer: 19770219-****
Roller: Styrelsesuppleant
Giltig från: 2024-02-09
Ny styrelsemedlem
2024-02-13
En ny medlem har lagts till i organisationens styrelse
Namn: Bouiche, Stefan Omar
Personnummer: 19670704-****
Roller: Styrelseledamot
Giltig från: 2024-02-09
Styrelsemedlem borttagen
2024-02-13
En medlem har tagits bort från organisationens styrelse
Namn: Gustafsson, Ole Anders
Personnummer: 19530406-****
Roller: Styrelseledamot, Verkställande Direktör
Giltig från: 2023-04-24
Ny styrelsemedlem
2024-02-13
En ny medlem har lagts till i organisationens styrelse
Namn: Gustafsson, Ole Anders
Personnummer: 19530406-****
Roller: Styrelseledamot, Verkställande Direktör, Ordförande
Giltig från: 2024-02-09
Organisationens namn ändrat
2024-02-13
Organisationens namn har ändrats
Omsättning ändras
2023-07-04
Omsättningsvärdet för perioden har ändrats
Period: 2022-12-01
Varaktighet: 12
Värde:
Årsresultatet ändrat
2023-07-04
Årsresultatet för perioden har ändrats.
Period: 2022-12-01
Varaktighet: 12
Värde: