Om Boolag.se
Domar och beslut Kontakt

Om North Village Sales & Marketing AB

En kort beskrivning av företagets verksamhet.

North Village Sales & Marketing AB är ett aktiebolag som grundades år 2006 och är verksamt inom "Reklambyråverksamhet". Under 2025 uppgick omsättningen till 0 kr. North Village Sales & Marketing AB redovisade en vinstmarginal på 159% och ett resultat på 131,45 Tkr.

Årsredovisningar med AI-analys

Ladda ner årsredovisningar och få en AI-sammanfattning av den senaste.

AI-analys av den senaste årsredovisningen

AI-analysen skapas.
Boolag.se tar inte ansvar för några felaktigheter i AI-analysen.

Bolagsöversikt

Följ företagets ekonomiska utveckling över tid.

Säkerhetsrapport

Förekomst i rättsliga sammanhang
Nedan presenteras resultatet för North Village Sales & Marketing AB och dess befattningshavare.
Inga träffar hittades i rättsliga mål
Företaget och befattningshavare förekommer inte i rättsliga mål.
Säkerhetsrapporten visar inga träffar som kräver fördjupad granskning just nu. För en komplett riskbedömning kan du även beställa en Kreditupplysning för att se aktuell skuldbild, betalningsanmärkningar och kreditvärdighet.
Kolla nu direkt
Säker betalning med Klarna eller Swish.
119 kr

Riskanalys

En samlad analys av företagets viktigaste riskindikatorer.

Denna riskanalys visar bolagsparametrar där du bör vara extra uppmärksam och genomföra en manuell bedömning. Verktyget är inte avsett att användas som ett automatiserat beslutsstöd. Sammanfattande poäng visas endast i informationssyfte. Gör alltid en manuell kontroll innan beslut fattas.

Hämtar riskanalys ...

Verklig huvudman

Personer som ytterst äger eller kontrollerar företaget.

Bengt Thomas Norrby (69 år)
Genom
Person
Bosatt
SE
Andel
100% - 100%

Befattningshavare (2)

Personer med styrelseuppdrag och andra roller i företaget.

Malin Maria Norrby (32 år)
Styrelsesuppleant

Kopplade bolag (1)

Företag med ägar-, styrelsekopplingar.

Firmatecknare

Personer som har rätt att företräda företaget.

Firman tecknas av styrelsen Firman tecknas ensam av Norrby, Bengt Thomas

Koncernstruktur

Översikt över moderbolag, dotterbolag och koncernrelationer.

North Village Sales & Marketing AB ingår inte i någon koncern.

Bolagets redovisning

Ekonomisk information från företagets årsredovisningar.

Visar 2025, 2024, 2023
Nettoresultat
Nettoresultat efter att alla intäkter, kostnader, räntekostnader och skatter har beaktats.
2025
112,28 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
−67,1 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
221,06 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Rörelseresultat (EBIT)
Rörelseresultat före räntor och skatt visar hur mycket företaget tjänar på kärnverksamheten före finansieringskostnader och skatt.
2025
−59,8 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
−216,1 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
274,92 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
EBITDA
EBITDA står för resultat före räntor, skatter, avskrivningar och amorteringar. Det visar vinst från den löpande verksamheten innan dessa poster.
2025
−28,2 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
−184,5 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
306,52 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Omsättning
Total omsättning är de pengar företaget tjänar på att sälja varor eller tjänster under perioden.
2025
- . Trend saknas
2024
- . Trend saknas
2023
765,00 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Ränteintäkter
Intäkter som tjänas in från räntebärande tillgångar som lån, obligationer eller insättningar.
2025
191,20 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
48,98 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
15,44 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Omsättning per anställd
Omsättning per anställd är ett produktivitetsmått som beräknas genom att dela omsättningen med genomsnittligt antal anställda.
2025
- . Trend saknas
2024
- . Trend saknas
2023
765,00 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Bruttoresultat per anställd
Bruttoresultat dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2025
- . Trend saknas
2024
- . Trend saknas
2023
848,41 Tkr . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
Totala personalkostnader dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2025
- . Trend saknas
2024
- . Trend saknas
2023
351,92 Tkr . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
Genomsnittligt antal anställda under perioden, beräknat som snittet mellan början och slutet av perioden.
2025
- . Trend saknas
2024
- . Trend saknas
2023
1 . Oförändrat jämfört med föregående år
Övriga intäkter
Övriga rörelseintäkter som inte ingår i huvudverksamheten, till exempel vinster vid försäljning av tillgångar eller andra sidoinkomster.
2025
82,55 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2024
84,70 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
83,41 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Bruttoresultat
Bruttoresultat är skillnaden mellan omsättning och de direkta kostnaderna för sålda varor och tjänster.
2025
82,55 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2024
84,70 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
848,41 Tkr . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
Nettoresultat per anställd visar hur mycket vinst varje anställd genererar för företaget.
2025
- . Trend saknas
2024
- . Trend saknas
2023
221,06 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Resultat från ordinarie verksamhet
Resultat från den löpande verksamheten exklusive extraordinära eller engångsposter.
2025
131,45 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
−167,1 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
290,35 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Totala rörelseintäkter
Totala intäkter från företagets samtliga rörelseaktiviteter.
2025
82,55 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2024
84,70 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
848,41 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Redovisningsvärden per år för vald kategori
Nyckeltal Trend 2025 2024 2023
Nettoresultat
112,28 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −67,1 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 221,06 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Rörelseresultat (EBIT)
−59,8 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −216,1 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 274,92 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
EBITDA
−28,2 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −184,5 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 306,52 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Omsättning
- . Trend saknas - . Trend saknas 765,00 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Ränteintäkter
191,20 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 48,98 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 15,44 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Omsättning per anställd
- . Trend saknas - . Trend saknas 765,00 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Bruttoresultat per anställd
- . Trend saknas - . Trend saknas 848,41 Tkr . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
- . Trend saknas - . Trend saknas 351,92 Tkr . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
- . Trend saknas - . Trend saknas 1 . Oförändrat jämfört med föregående år
Övriga intäkter
82,55 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 84,70 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 83,41 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Bruttoresultat
82,55 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 84,70 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 848,41 Tkr . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
- . Trend saknas - . Trend saknas 221,06 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Resultat från ordinarie verksamhet
131,45 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −167,1 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 290,35 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Totala rörelseintäkter
82,55 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 84,70 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 848,41 Tkr . Ökat jämfört med föregående år

Bolagshändelser

Händelser och förändringar i företagets registrerade uppgifter.

Adress rättad
2026-02-25
Organisationens adress har rättats.
Giltig sedan: 2026-02-24
Ny adress
Packhusallén 8 F
c/o Thomas Norrby
65212 Karlstad
Värmland
Karlstad
SE
Tidigare adress
Packhusallen 8 F
c/o Thomas Norrby
65212 Karlstad
Värmland
Karlstad
SE
Årsredovisning tillagd
2026-01-24
En ny årsredovisning har publicerats för organisationen.
Rapportperiod: 2024-09-01 – 2025-08-31
Organisationens adress har ändrats.
2025-11-04
Organisationens adress har ändrats.
Giltigt sedan: 2025-11-03
Ny adress
Gammal adress
Packhusallen 8 65212 Karlstad
65212 Värmland SE
Organisationens adress har ändrats.
2025-06-17
Organisationens adress har ändrats.
Giltigt sedan: 2025-06-16
Ny adress
Packhusallen 8 65212 Karlstad
65212 Värmland SE
Gammal adress
Järnvägsgatan 28 17235 Sundbyberg
17235 Stockholm SE
Organisationens adress har ändrats.
2025-06-17
Organisationens adress har ändrats.
Giltigt sedan: 2025-06-16
Ny adress
Packhusallen 8 65212 Karlstad
65212 Värmland SE
Gammal adress
Järnvägsgatan 28 17235 Sundbyberg
17235 Stockholm SE
Årsresultatet ändrat
2025-03-18
Årsresultatet för perioden har ändrats.
Period: 2024-08-01
Varaktighet: 12
Värde: -67
Omsättning ändras
2025-03-18
Omsättningsvärdet för perioden har ändrats
Period: 2024-08-01
Varaktighet: 12
Värde:
Balansräkning ändrad
2025-03-18
Balansräkningens totala värde för perioden har ändrats.
Period: 2023-09-01 - 2024-09-01
Värde: 2397
Gammalt värde: N/A
Vinsten ändrad
2025-03-18
Vinsten för perioden har ändrats
Period: 2023-09-01 - 2024-09-01
Värde: -167
Gammalt värde: N/A
Status ändrad
2024-11-12
Organisationens status har ändrats.
Status: Aktiv
Avregistrerad för moms
2024-11-05
Organisationen har avregistrerats för moms
Avregistrerad för F-Skatt
2024-11-05
Organisationen har avregistrerats för F-skatt.
Balansräkning ändrad
2024-01-30
Balansräkningens totala värde för perioden har ändrats.
Period: 2022-09-01 - 2023-09-01
Värde: 2658
Gammalt värde: N/A
Vinsten ändrad
2024-01-30
Vinsten för perioden har ändrats
Period: 2022-09-01 - 2023-09-01
Värde: 290
Gammalt värde: N/A
Årsresultatet ändrat
2024-01-23
Årsresultatet för perioden har ändrats.
Period: 2023-08-01
Varaktighet: 12
Värde: 221
Omsättning ändras
2024-01-23
Omsättningsvärdet för perioden har ändrats
Period: 2023-08-01
Varaktighet: 12
Värde: 765
Organisationens adress rättad
2024-01-23
Organisationens adress har rättats
Organisationens adress rättad
2024-01-23
Organisationens adress har rättats
Avregistrerad som arbetsgivare
2023-10-10
Företaget har avregistrerats som arbetsgivare