Om Boolag.se
Domar och beslut Kontakt

Om Kayla Professional Hair & Beauty I Malmö P2 AB

En kort beskrivning av företagets verksamhet.

Kayla Professional Hair & Beauty I Malmö P2 AB är ett aktiebolag som är verksamt inom "skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar" och grundades 2025. Företaget har sitt säte i Malmö. Under 2026 uppgick omsättningen till 1,55 Mkr. Kayla Professional Hair & Beauty I Malmö P2 AB hade i genomsnitt 3 anställda under året. Den genomsnittliga åldern i styrelsen är 42 år.

Årsredovisningar med AI-analys

Ladda ner årsredovisningar och få en AI-sammanfattning av den senaste.

AI-analys av den senaste årsredovisningen

AI-analysen skapas.
Boolag.se tar inte ansvar för några felaktigheter i AI-analysen.

Bolagsöversikt

Följ företagets ekonomiska utveckling över tid.

Säkerhetsrapport

Förekomst i rättsliga sammanhang
Nedan presenteras resultatet för Kayla Professional Hair & Beauty I Malmö P2 AB och dess befattningshavare.
Inga träffar hittades i rättsliga mål
Företaget och befattningshavare förekommer inte i rättsliga mål.
Säkerhetsrapporten visar inga träffar som kräver fördjupad granskning just nu. För en komplett riskbedömning kan du även beställa en Kreditupplysning för att se aktuell skuldbild, betalningsanmärkningar och kreditvärdighet.
Kolla nu direkt
Säker betalning med Klarna eller Swish.
119 kr

Riskanalys

En samlad analys av företagets viktigaste riskindikatorer.

Denna riskanalys visar bolagsparametrar där du bör vara extra uppmärksam och genomföra en manuell bedömning. Verktyget är inte avsett att användas som ett automatiserat beslutsstöd. Sammanfattande poäng visas endast i informationssyfte. Gör alltid en manuell kontroll innan beslut fattas.

Sammanfattning
Varningssignaler finns
Granska röda punkter manuellt innan du går vidare.
14
Godkända
Kontroller utan tydlig riskindikation
3
Observera
Avvikelser som bör följas upp
2
Varningar
Tydliga riskindikationer
1
Betalning krävs
Låsta kontroller i analysen
20 kontroller sammanfattade

Identitet och registrering

Konkurs eller likvidation
Ingen aktiv konkurs eller likvidation.
F-skattestatus
F-skatt är aktiv.

Juridik och regelefterlevnad

Juridisk kontroll
Bolaget eller relaterade personer förekommer inte i rättsliga beslut.

Skulder

Andel kortfristiga externa skulder
Mycket hög andel kortfristiga externa skulder. Justerad andel = 1.000. Ojusterad andel = 1.000.
Skuldsättningsgrad
Skuldsättningsgraden är mycket hög. Skuldsättningsgrad = 7.47.
Kassa/kortfristig skuld
Kassan täcker kortfristiga skulder. Kassa/kortfristig skuld = 0.78.
Nettoskuld/EBITDA
Nettoskuld/EBITDA är låg. Nettoskuld/EBITDA = 1.23.
Skuldsaldo hos Kronofogden
Köp kreditupplysning för att se resultat.

Finansiell hälsa

Justerad soliditet
Justerad soliditet är under önskat intervall. Justerad soliditet = 14.13%.
Altman Z-score
Altman Z-score indikerar förhöjd risk. Z-score = 2.07.
Balanslikviditet
Balanslikviditeten är måttlig. Balanslikviditet = 1.18.
DSO (kundfordringsdagar)
DSO är på en god nivå. DSO = 14.56 dagar.
Negativt rörelsekapital
Rörelsekapitalet är positivt.
Nettomarginal
Nettomarginalen är god. Nettomarginal = 6.75%.
Räntetäckningsgrad
Räntetäckningsgraden är god. Räntetäckningsgrad = 1922.40.
Rörelsemarginal
Rörelsemarginalen är god. Rörelsemarginal = 11.00%.
!
Kassalikviditet
Underlag för kassalikviditet saknas.
!
Lageruppbyggnad
Underlag för lager saknas.
!
Lönsamhetstrend
Underlag för lönsamhetstrend saknas.
!
Minskning av eget kapital
Underlag för eget kapital saknas.
!
Negativt kassaflöde
Underlag för kassaflöde saknas.
!
Omsättningskoncentration
Underlag för omsättningskoncentration saknas.
!
Ökning av kundfordringar
Underlag för kundfordringar saknas.

Nätverk och ägande

Molvaktexponering
Nyckelpersoners bolagsengagemang är normalt.
Näringsförbud för nyckelpersoner
Inga aktiva näringsförbud bland nyckelpersoner.
Adresskluster
Adressklustring ser normal ut.
!
Konkursklusterexponering
Regeln kunde inte utvärderas.

Verksamhet och kontaktuppgifter

Saknade kontaktuppgifter
Kontaktuppgifter finns.

Rykte och externa signaler

!
Domänens tillgänglighet
Domän saknas för validering.
!
SSL på domänen
Domän saknas för validering.

Verklig huvudman

Personer som ytterst äger eller kontrollerar företaget.

Sarmed Abbas (43 år)
Genom
Person
Bosatt
SE
Andel
50% - 75%
Camilla Lien Abbas (41 år)
Genom
Person
Bosatt
SE
Andel
50% - 75%
Thi Dieu My Tran (29 år)
Genom
Person
Bosatt
Andel
0% - 25%
Thanh Hai Tran (34 år)
Genom
Person
Bosatt
Andel
0% - 25%

Befattningshavare (4)

Personer med styrelseuppdrag och andra roller i företaget.

Firmatecknare

Personer som har rätt att företräda företaget.

Firman tecknas av styrelsen Firman tecknas var för sig av ledamöterna

Koncernstruktur

Översikt över moderbolag, dotterbolag och koncernrelationer.

Kayla Professional Hair & Beauty I Malmö P2 AB ingår inte i någon koncern.

Bolagets redovisning

Ekonomisk information från företagets årsredovisningar.

Visar 2026
Nettoresultat
Nettoresultat efter att alla intäkter, kostnader, räntekostnader och skatter har beaktats.
2026
104,82 Tkr . Trend saknas
Rörelseresultat (EBIT)
Rörelseresultat före räntor och skatt visar hur mycket företaget tjänar på kärnverksamheten före finansieringskostnader och skatt.
2026
174,94 Tkr . Trend saknas
EBITDA
EBITDA står för resultat före räntor, skatter, avskrivningar och amorteringar. Det visar vinst från den löpande verksamheten innan dessa poster.
2026
174,94 Tkr . Trend saknas
Omsättning
Total omsättning är de pengar företaget tjänar på att sälja varor eller tjänster under perioden.
2026
1,55 Mkr . Trend saknas
Ränteintäkter
Intäkter som tjänas in från räntebärande tillgångar som lån, obligationer eller insättningar.
2026
46 kr . Trend saknas
Omsättning per anställd
Omsättning per anställd är ett produktivitetsmått som beräknas genom att dela omsättningen med genomsnittligt antal anställda.
2026
517,24 Tkr . Trend saknas
Bruttoresultat per anställd
Bruttoresultat dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2026
502,27 Tkr . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
Totala personalkostnader dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2026
365,08 Tkr . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
Genomsnittligt antal anställda under perioden, beräknat som snittet mellan början och slutet av perioden.
2026
3 . Trend saknas
Övriga intäkter
Övriga rörelseintäkter som inte ingår i huvudverksamheten, till exempel vinster vid försäljning av tillgångar eller andra sidoinkomster.
2026
- . Trend saknas
Bruttoresultat
Bruttoresultat är skillnaden mellan omsättning och de direkta kostnaderna för sålda varor och tjänster.
2026
1,51 Mkr . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
Nettoresultat per anställd visar hur mycket vinst varje anställd genererar för företaget.
2026
34,94 Tkr . Trend saknas
Resultat från ordinarie verksamhet
Resultat från den löpande verksamheten exklusive extraordinära eller engångsposter.
2026
174,89 Tkr . Trend saknas
Totala rörelseintäkter
Totala intäkter från företagets samtliga rörelseaktiviteter.
2026
- . Trend saknas
Redovisningsvärden per år för vald kategori
Nyckeltal Trend 2026
Nettoresultat
104,82 Tkr . Trend saknas
Rörelseresultat (EBIT)
174,94 Tkr . Trend saknas
EBITDA
174,94 Tkr . Trend saknas
Omsättning
1,55 Mkr . Trend saknas
Ränteintäkter
46 kr . Trend saknas
Omsättning per anställd
517,24 Tkr . Trend saknas
Bruttoresultat per anställd
502,27 Tkr . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
365,08 Tkr . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
3 . Trend saknas
Övriga intäkter
- . Trend saknas
Bruttoresultat
1,51 Mkr . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
34,94 Tkr . Trend saknas
Resultat från ordinarie verksamhet
174,89 Tkr . Trend saknas
Totala rörelseintäkter
- . Trend saknas

Bolagshändelser

Händelser och förändringar i företagets registrerade uppgifter.

Årsredovisning tillagd
2026-06-14
En ny årsredovisning har publicerats för organisationen.
Rapportperiod: 2025-07-28 – 2026-02-28
Antal anställda har ändrat
2026-06-14
Det rapporterade antalet anställda för organisationen har ändrats.
Nuvarande uppgift
Antal: Okänt
Min: Okänd
Max: Okänd
Tidigare uppgift
Antal: Okänt
Min: Okänd
Max: Okänd
Verklig huvudman tillagd
2026-02-21
En verklig huvudman har lagts till för organisationen.
Namn: Thanh Hai Tran
Roll: Verklig huvudman
Gäller från: 2026-02-18
Verklig huvudman tillagd
2026-02-21
En verklig huvudman har lagts till för organisationen.
Namn: Thi Dieu My Tran
Roll: Verklig huvudman
Gäller från: 2026-02-18
E-postadress tillagd
2026-02-11
En ny e-postadress har kopplats till organisationen.
Tillagda e-postadresser
Branschklassificering uppdaterad
2025-12-12
Organisationens branschklassificering har uppdaterats.
Standard: SNI
Nya branscher
96230
Tidigare branscher
96040
Primär bransch ändrad
2025-12-12
Organisationens primära bransch har ändrats.
Standard: SNI
Ny huvudbransch
96220
Tidigare huvudbransch
96022
Adress uppdaterad
2025-11-19
Organisationens adress har uppdaterats.
Giltig sedan: 2025-11-18
Ny adress
Hyllie Boulevard 19
21532 Malmö
Skåne
Malmö
SE
Tidigare adress
Skåne Län Helsingborg
Antal anställda har ändrat
2025-11-19
Det rapporterade antalet anställda för organisationen har ändrats.
Nuvarande uppgift
Antal: Okänt
Min: Okänd
Max: Okänd
Tidigare uppgift
Antal: Okänt
Min: Okänd
Max: Okänd
Registrerad som arbetsgivare
2025-11-19
Organisationen är nu registrerad som arbetsgivare.
Status: Registrerad som arbetsgivare
Beskrivning: Organisationen är nu registrerad som arbetsgivare.
Ändringsdatum: 2025-11-18
Branschklassificering uppdaterad
2025-11-11
Organisationens branschklassificering har uppdaterats.
Standard: SNI
Nya branscher
96040
Tidigare branscher
Ingen uppgift.
Primär bransch ändrad
2025-11-11
Organisationens primära bransch har ändrats.
Standard: SNI
Ny huvudbransch
96022
Tidigare huvudbransch
00000
Markerad som verksam
2025-11-11
Organisationen har markerats som verksam.
Status: Markerad som verksam
Beskrivning: Organisationen är markerad som verksam.
Ändringsdatum: 2025-11-11
F-skatt registrerad
2025-11-11
Organisationen har registrerats för F-skatt.
Status: F-skatt registrerad
Beskrivning: Organisationen är registrerad för F-skatt.
Ändringsdatum: 2025-10-31
Momsregistrering genomförd
2025-11-11
Organisationen har registrerats för moms.
Status: Momsregistrering aktiverad
Beskrivning: Organisationen är registrerad för moms.
VAT-nummer: SE559539258901
Ändringsdatum: 2025-11-10
Registrerad för F-Skatt
2025-11-04
Organisationen har registrerats för F-skatt.
Registrerad för moms
2025-11-04
Organisationen har registrerats för moms.