Om Boolag.se
Domar och beslut Kontakt

Om Galler Structures AB

En kort beskrivning av företagets verksamhet.

Galler Structures AB är ett aktiebolag som är verksamt inom "teknisk provning och analys" och grundades 2018. Företaget har sitt säte i Veddige. Under 2024 uppgick omsättningen till 0 kr, en minskning med 1,33 Mkr jämfört med föregående år. Under 2024 försämrades vinstmarginalen med 4986%. Under 2024 minskade antalet anställda med 100% jämfört med föregående år.

Årsredovisningar med AI-analys

Ladda ner årsredovisningar och få en AI-sammanfattning av den senaste.

AI-analys av den senaste årsredovisningen

AI-analysen skapas.
Boolag.se tar inte ansvar för några felaktigheter i AI-analysen.

Bolagsöversikt

Följ företagets ekonomiska utveckling över tid.

Säkerhetsrapport

Förekomst i rättsliga sammanhang
Nedan presenteras resultatet för Galler Structures AB och dess befattningshavare.
Träffar hittades i rättsliga mål
Vi har identifierat att företaget eller dess befattningshavare förekommer i rättsliga sammanhang.
* I rapporten får du detaljerade sammanfattningar av de mål som påträffats, relevanta fakta och källhänvisningar. Vid tvistemål visas information om både kärande och svarande part. Originalhandlingar levereras endast vid tvistemål.
Beställ fullständig säkerhetsrapport
Välj tillägg för att få en komplett bild av bolaget:
* När du genomför köpet av kreditupplysning godkänner du Creditsafes villkor för kreditupplysningstjänster. För att se kreditupplysning måste du vara inloggad och verifierad med BankID.
Köp både Säkerhetsrapport och Kreditupplysning för 249kr (ordinariepris 308kr).
Kolla nu direkt
Säker betalning med Klarna eller Swish.
189 kr

Riskanalys

En samlad analys av företagets viktigaste riskindikatorer.

Denna riskanalys visar bolagsparametrar där du bör vara extra uppmärksam och genomföra en manuell bedömning. Verktyget är inte avsett att användas som ett automatiserat beslutsstöd. Sammanfattande poäng visas endast i informationssyfte. Gör alltid en manuell kontroll innan beslut fattas.

Hämtar riskanalys ...

Befattningshavare (2)

Personer med styrelseuppdrag och andra roller i företaget.

Firmatecknare

Personer som har rätt att företräda företaget.

Firman tecknas av styrelsen Registrerad särskild delgivningsmottagare saknas. Då minst halva antalet styrelsesuppleanter ska vara bosatta inom EES uppfyller företaget inte kravet på bosättning.

Koncernstruktur

Översikt över moderbolag, dotterbolag och koncernrelationer.

Galler Structures AB ingår inte i någon koncern.

Bolagets redovisning

Ekonomisk information från företagets årsredovisningar.

Visar 2024, 2023, 2022
Nettoresultat
Nettoresultat efter att alla intäkter, kostnader, räntekostnader och skatter har beaktats.
2024
−9 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
187 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2022
247 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Rörelseresultat (EBIT)
Rörelseresultat före räntor och skatt visar hur mycket företaget tjänar på kärnverksamheten före finansieringskostnader och skatt.
2024
−250 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
348 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2022
319 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
EBITDA
EBITDA står för resultat före räntor, skatter, avskrivningar och amorteringar. Det visar vinst från den löpande verksamheten innan dessa poster.
2024
−142 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
456 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2022
427 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Omsättning
Total omsättning är de pengar företaget tjänar på att sälja varor eller tjänster under perioden.
2024
- . Trend saknas
2023
1,33 Mkr . Minskat jämfört med föregående år
2022
1,84 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
Ränteintäkter
Intäkter som tjänas in från räntebärande tillgångar som lån, obligationer eller insättningar.
2024
2 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
1 Tkr . Trend saknas
2022
- . Trend saknas
Omsättning per anställd
Omsättning per anställd är ett produktivitetsmått som beräknas genom att dela omsättningen med genomsnittligt antal anställda.
2024
- . Trend saknas
2023
666 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2022
921 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Bruttoresultat per anställd
Bruttoresultat dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2024
- . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
2022
- . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
Totala personalkostnader dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2024
- . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
2022
- . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
Genomsnittligt antal anställda under perioden, beräknat som snittet mellan början och slutet av perioden.
2024
- . Trend saknas
2023
2 . Oförändrat jämfört med föregående år
2022
2 . Ökat jämfört med föregående år
Övriga intäkter
Övriga rörelseintäkter som inte ingår i huvudverksamheten, till exempel vinster vid försäljning av tillgångar eller andra sidoinkomster.
2024
5 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
2 Tkr . Trend saknas
2022
- . Trend saknas
Bruttoresultat
Bruttoresultat är skillnaden mellan omsättning och de direkta kostnaderna för sålda varor och tjänster.
2024
- . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
2022
- . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
Nettoresultat per anställd visar hur mycket vinst varje anställd genererar för företaget.
2024
- . Trend saknas
2023
93,50 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2022
123,50 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Resultat från ordinarie verksamhet
Resultat från den löpande verksamheten exklusive extraordinära eller engångsposter.
2024
−248 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
349 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2022
319 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Totala rörelseintäkter
Totala intäkter från företagets samtliga rörelseaktiviteter.
2024
5 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
1,33 Mkr . Minskat jämfört med föregående år
2022
1,84 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
Redovisningsvärden per år för vald kategori
Nyckeltal Trend 2024 2023 2022
Nettoresultat
−9 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 187 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 247 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Rörelseresultat (EBIT)
−250 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 348 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 319 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
EBITDA
−142 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 456 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 427 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Omsättning
- . Trend saknas 1,33 Mkr . Minskat jämfört med föregående år 1,84 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
Ränteintäkter
2 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 1 Tkr . Trend saknas - . Trend saknas
Omsättning per anställd
- . Trend saknas 666 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 921 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Bruttoresultat per anställd
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
- . Trend saknas 2 . Oförändrat jämfört med föregående år 2 . Ökat jämfört med föregående år
Övriga intäkter
5 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 2 Tkr . Trend saknas - . Trend saknas
Bruttoresultat
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
- . Trend saknas 93,50 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 123,50 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Resultat från ordinarie verksamhet
−248 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 349 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 319 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Totala rörelseintäkter
5 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 1,33 Mkr . Minskat jämfört med föregående år 1,84 Mkr . Ökat jämfört med föregående år

Bolagshändelser

Händelser och förändringar i företagets registrerade uppgifter.

Antal anställda har ändrat
2025-12-16
Det rapporterade antalet anställda för organisationen har ändrats.
Nuvarande uppgift
Antal: Okänt
Min: Okänd
Max: Okänd
Tidigare uppgift
Antal: Okänt
Min: Okänd
Max: Okänd
Firmateckning ändrad
2025-10-25
Reglerna för organisationens firmateckning har ändrats.
Nya regler
Firman tecknas av styrelsen Registrerad särskild delgivningsmottagare saknas. Då minst halva antalet styrelsesuppleanter ska vara bosatta inom EES uppfyller företaget inte kravet på bosättning.
Tidigare regler
Firman tecknas av styrelsen Då minst halva antalet styrelsesuppleanter ska vara bosatta inom EES uppfyller företaget inte kravet på bosättning.
Antal anställda har ändrat
2025-10-07
Det rapporterade antalet anställda för organisationen har ändrats.
Nuvarande uppgift
Antal: Okänt
Min: Okänd
Max: Okänd
Tidigare uppgift
Antal: Okänt
Min: Okänd
Max: Okänd
Årsresultatet ändrat
2025-07-29
Årsresultatet för perioden har ändrats.
Period: 2024-12-01
Varaktighet: 12
Värde: -9
Omsättning ändras
2025-07-29
Omsättningsvärdet för perioden har ändrats
Period: 2024-12-01
Varaktighet: 12
Värde:
Vinsten ändrad
2024-08-06
Vinsten för perioden har ändrats
Period: 2023-01-01 - 2024-01-01
Värde: 349
Gammalt värde: N/A
Balansräkning ändrad
2024-08-06
Balansräkningens totala värde för perioden har ändrats.
Period: 2023-01-01 - 2024-01-01
Värde: 2883
Gammalt värde: N/A
Omsättning ändras
2024-07-30
Omsättningsvärdet för perioden har ändrats
Period: 2023-12-01
Varaktighet: 12
Värde: 1332
Årsresultatet ändrat
2024-07-30
Årsresultatet för perioden har ändrats.
Period: 2023-12-01
Varaktighet: 12
Värde: 187
Organisationens adress rättad
2023-12-12
Organisationens adress har rättats
Organisationens adress rättad
2023-12-12
Organisationens adress har rättats
Vinsten ändrad
2023-10-24
Vinsten för perioden har ändrats
Period: 2022-01-01 - 2023-01-01
Värde: 319
Gammalt värde: N/A
Balansräkning ändrad
2023-10-24
Balansräkningens totala värde för perioden har ändrats.
Period: 2022-01-01 - 2023-01-01
Värde: 2372
Gammalt värde: N/A
Organisationens adress har ändrats.
2023-08-22
Organisationens adress har ändrats.
Giltigt sedan: 2023-08-21
Ny adress
Syllinge 34 43266 Veddige
43266 Halland SE
Gammal adress
Hagebyvägen 37 58943 Linköping
58943 Östergötland SE
Organisationens adress har ändrats.
2023-08-22
Organisationens adress har ändrats.
Giltigt sedan: 2023-08-21
Ny adress
Syllinge 34 43266 Veddige
43266 Halland SE
Gammal adress
Hagebyvägen 37 58943 Linköping
58943 Östergötland SE