Om Boolag.se
Domar och beslut Kontakt

Om Eskebaek Hälsa AB

En kort beskrivning av företagets verksamhet.

Eskebaek Hälsa AB är ett aktiebolag och grundades år 2024. Företaget har verksamhet inom "skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar". Företaget har sitt säte i Vallentuna. Under 2025 uppgick omsättningen till 1,40 Mkr, en ökning med 824,30 Tkr jämfört med föregående år. Eskebaek Hälsa AB hade i genomsnitt 1 anställd under året. Den genomsnittliga åldern i styrelsen är 42 år.

Årsredovisningar med AI-analys

Ladda ner årsredovisningar och få en AI-sammanfattning av den senaste.

AI-analys av den senaste årsredovisningen

AI-analysen skapas.
Boolag.se tar inte ansvar för några felaktigheter i AI-analysen.

Bolagsöversikt

Följ företagets ekonomiska utveckling över tid.

Laddar diagram
Välj en rad i tabellen för att ändra diagrammet.

Säkerhetsrapport

Förekomst i rättsliga sammanhang
Nedan presenteras resultatet för Eskebaek Hälsa AB och dess befattningshavare.
Inga träffar hittades i rättsliga mål
Företaget och befattningshavare förekommer inte i rättsliga mål.
Säkerhetsrapporten visar inga träffar som kräver fördjupad granskning just nu. För en komplett riskbedömning kan du även beställa en Kreditupplysning för att se aktuell skuldbild, betalningsanmärkningar och kreditvärdighet.
Kolla nu direkt
Säker betalning med Klarna eller Swish.
119 kr

Riskanalys

En samlad analys av företagets viktigaste riskindikatorer.

Denna riskanalys visar bolagsparametrar där du bör vara extra uppmärksam och genomföra en manuell bedömning. Verktyget är inte avsett att användas som ett automatiserat beslutsstöd. Sammanfattande poäng visas endast i informationssyfte. Gör alltid en manuell kontroll innan beslut fattas.

Hämtar riskanalys ...

Verklig huvudman

Personer som ytterst äger eller kontrollerar företaget.

Mai Eva Eskebaek (63 år)
Genom
Person
Bosatt
SE
Andel
100% - 100%

Befattningshavare (2)

Personer med styrelseuppdrag och andra roller i företaget.

Firmatecknare

Personer som har rätt att företräda företaget.

Firman tecknas av styrelsen

Koncernstruktur

Översikt över moderbolag, dotterbolag och koncernrelationer.

Eskebaek Hälsa AB ingår inte i någon koncern.

Bolagets redovisning

Ekonomisk information från företagets årsredovisningar.

Visar 2025, 2024
Årets resultat
Årets resultat efter att samtliga intäkter, kostnader, bokslutsdispositioner och skatter har beaktats.
2025
255,85 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
125,16 Tkr . Trend saknas
Rörelseresultat (EBIT)
Rörelseresultat före räntor och skatt visar hur mycket företaget tjänar på kärnverksamheten före finansieringskostnader och skatt.
2025
422,64 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
157,67 Tkr . Trend saknas
EBITDA
EBITDA står för resultat före räntor, skatter, avskrivningar och amorteringar. Det visar vinst från den löpande verksamheten innan dessa poster.
2025
422,64 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
157,67 Tkr . Trend saknas
Omsättning
Total omsättning är de pengar företaget tjänar på att sälja varor eller tjänster under perioden.
2025
1,40 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
571,99 Tkr . Trend saknas
Ränteintäkter
Intäkter som tjänas in från räntebärande tillgångar som lån, obligationer eller insättningar.
2025
139 kr . Minskat jämfört med föregående år
2024
177 kr . Trend saknas
Omsättning per anställd
Omsättning per anställd är ett produktivitetsmått som beräknas genom att dela omsättningen med genomsnittligt antal anställda.
2025
1,40 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
571,99 Tkr . Trend saknas
Bruttoresultat per anställd
Bruttoresultat dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2025
1,01 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
383,67 Tkr . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
Totala personalkostnader dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2025
280,69 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
131,42 Tkr . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
Genomsnittligt antal anställda under perioden, beräknat som snittet mellan början och slutet av perioden.
2025
1 . Oförändrat jämfört med föregående år
2024
1 . Trend saknas
Övriga intäkter
Övriga rörelseintäkter som inte ingår i huvudverksamheten, till exempel vinster vid försäljning av tillgångar eller andra sidoinkomster.
2025
Saknas . Trend saknas
2024
Saknas . Trend saknas
Bruttoresultat
Bruttoresultat är skillnaden mellan omsättning och de direkta kostnaderna för sålda varor och tjänster.
2025
1,01 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
383,67 Tkr . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
Nettoresultat per anställd visar hur mycket vinst varje anställd genererar för företaget.
2025
255,85 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
125,16 Tkr . Trend saknas
Resultat efter finansiella poster
Rörelseresultat inklusive finansiella intäkter och kostnader, men före bokslutsdispositioner och skatt.
2025
422,74 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
157,84 Tkr . Trend saknas
Totala rörelseintäkter
Totala intäkter från företagets samtliga rörelseaktiviteter.
2025
Saknas . Trend saknas
2024
Saknas . Trend saknas
Redovisningsvärden per år för vald kategori
Nyckeltal Trend 2025 2024
Årets resultat
255,85 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 125,16 Tkr . Trend saknas
Rörelseresultat (EBIT)
422,64 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 157,67 Tkr . Trend saknas
EBITDA
422,64 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 157,67 Tkr . Trend saknas
Omsättning
1,40 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 571,99 Tkr . Trend saknas
Ränteintäkter
139 kr . Minskat jämfört med föregående år 177 kr . Trend saknas
Omsättning per anställd
1,40 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 571,99 Tkr . Trend saknas
Bruttoresultat per anställd
1,01 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 383,67 Tkr . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
280,69 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 131,42 Tkr . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
1 . Oförändrat jämfört med föregående år 1 . Trend saknas
Övriga intäkter
Saknas . Trend saknas Saknas . Trend saknas
Bruttoresultat
1,01 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 383,67 Tkr . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
255,85 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 125,16 Tkr . Trend saknas
Resultat efter finansiella poster
422,74 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 157,84 Tkr . Trend saknas
Totala rörelseintäkter
Saknas . Trend saknas Saknas . Trend saknas
Källa: baserat på företagets årsredovisning. Redovisningsperiod: – . Uppdaterad på Boolag: .

Bolagshändelser

Händelser och förändringar i företagets registrerade uppgifter.

Årsredovisning rättad
2026-09-24
En årsredovisning för organisationen har rättats.
Rapportperiod: 2025-01-01 – 2025-12-31
Årsredovisning tillagd
2026-07-16
En ny årsredovisning har publicerats för organisationen.
Rapportperiod: 2025-01-01 – 2025-12-31
Antal anställda har ändrat
2026-07-16
Det rapporterade antalet anställda för organisationen har ändrats.
Nuvarande uppgift
Antal: Okänt
Min: Okänd
Max: Okänd
Tidigare uppgift
Antal: Okänt
Min: Okänd
Max: Okänd
Adress uppdaterad
2026-06-24
Organisationens adress har uppdaterats.
Giltig sedan: 2026-06-23
Ny adress
Enberga 4
18695 Vallentuna
Stockholm
Vallentuna
SE
Tidigare adress
Södervägen 12
18369 Täby
Stockholm
Täby
SE
E-postadress tillagd
2026-06-10
En ny e-postadress har kopplats till organisationen.
Tillagda e-postadresser
Adress uppdaterad
2026-06-06
Organisationens adress har uppdaterats.
Giltig sedan: 2026-06-05
Ny adress
Enberga 4
c/o Mai Eskebaek
18695 Vallentuna
Stockholm
Vallentuna
SE
Tidigare adress
Södervägen 12
c/o Mai Eskebaek
18369 Täby
Stockholm
Täby
SE
Adress rättad
2026-06-06
Organisationens adress har rättats.
Giltig sedan: 2026-06-05
Ny adress
Södervägen 12
18369 Täby
Stockholm
Täby
SE
Tidigare adress
Södervägen 12
18369 Täby
Stockholm
Täby
SE
Primär bransch ändrad
2025-12-12
Organisationens primära bransch har ändrats.
Standard: SNI
Ny huvudbransch
96220
Tidigare huvudbransch
96022
Organisationens adress rättad
2025-08-12
Organisationens adress har rättats
Organisationens adress rättad
2025-08-12
Organisationens adress har rättats
Arbetsställe ändrat
2025-03-11
Information om arbetsställe har ändrats
Omsättning ändras
2025-03-11
Omsättningsvärdet för perioden har ändrats
Period: 2024-12-01
Varaktighet: 7
Värde: 572
Årsresultatet ändrat
2025-03-11
Årsresultatet för perioden har ändrats.
Period: 2024-12-01
Varaktighet: 7
Värde: 125
Vinsten ändrad
2025-03-11
Vinsten för perioden har ändrats
Period: 2024-06-01 - 2025-01-01
Värde: 158
Gammalt värde: N/A
Balansräkning ändrad
2025-03-11
Balansräkningens totala värde för perioden har ändrats.
Period: 2024-06-01 - 2025-01-01
Värde: 330
Gammalt värde: N/A