Om Boolag.se
Domar och beslut Kontakt

Om Dina Fötter & Mina Händer I Mölnlycke AB

En kort beskrivning av företagets verksamhet.

Dina Fötter & Mina Händer I Mölnlycke AB är ett aktiebolag som grundades år 2022 och är verksamt inom "Fysioterapeutisk verksamhet". Företaget har sitt säte i Mölnlycke. Under 2025 uppgick omsättningen till 1,13 Mkr, i nivå med föregående år. Under 2025 var vinstmarginalen i stort sett oförändrad jämfört med föregående år. Dina Fötter & Mina Händer I Mölnlycke AB hade i genomsnitt 1 anställda under året. Den genomsnittliga åldern i styrelsen är 39 år.

Årsredovisningar med AI-analys

Ladda ner årsredovisningar och få en AI-sammanfattning av den senaste.

AI-analys av den senaste årsredovisningen

AI-analysen skapas.
Boolag.se tar inte ansvar för några felaktigheter i AI-analysen.

Bolagsöversikt

Följ företagets ekonomiska utveckling över tid.

Säkerhetsrapport

Förekomst i rättsliga sammanhang
Nedan presenteras resultatet för Dina Fötter & Mina Händer I Mölnlycke AB och dess befattningshavare.
Inga träffar hittades i rättsliga mål
Företaget och befattningshavare förekommer inte i rättsliga mål.
Säkerhetsrapporten visar inga träffar som kräver fördjupad granskning just nu. För en komplett riskbedömning kan du även beställa en Kreditupplysning för att se aktuell skuldbild, betalningsanmärkningar och kreditvärdighet.
Kolla nu direkt
Säker betalning med Klarna eller Swish.
119 kr

Riskanalys

En samlad analys av företagets viktigaste riskindikatorer.

Denna riskanalys visar bolagsparametrar där du bör vara extra uppmärksam och genomföra en manuell bedömning. Verktyget är inte avsett att användas som ett automatiserat beslutsstöd. Sammanfattande poäng visas endast i informationssyfte. Gör alltid en manuell kontroll innan beslut fattas.

Sammanfattning
Varningssignaler finns
Granska röda punkter manuellt innan du går vidare.
23
Godkända
Kontroller utan tydlig riskindikation
0
Observera
Avvikelser som bör följas upp
2
Varningar
Tydliga riskindikationer
1
Betalning krävs
Låsta kontroller i analysen
26 kontroller sammanfattade

Identitet och registrering

Konkurs eller likvidation
Ingen aktiv konkurs eller likvidation.
F-skattestatus
F-skatt är aktiv.

Juridik och regelefterlevnad

Juridisk kontroll
Bolaget eller relaterade personer förekommer inte i rättsliga beslut.

Skulder

Andel kortfristiga externa skulder
Mycket hög andel kortfristiga externa skulder. Justerad andel = 1.000. Ojusterad andel = 1.000.
Kassa/kortfristig skuld
Kassan täcker kortfristiga skulder. Kassa/kortfristig skuld = 3.46.
Nettoskuld/EBITDA
Nettoskuld/EBITDA är låg. Nettoskuld/EBITDA = -1.61.
Skuldsättningsgrad
Skuldsättningsgraden är låg. Skuldsättningsgrad = 0.42.
Skuldsaldo hos Kronofogden
Köp kreditupplysning för att se resultat.

Finansiell hälsa

Ökning av kundfordringar
Kundfordringar växer betydligt snabbare än omsättningen.
Justerad soliditet
Justerad soliditet är god. Justerad soliditet = 71.74%.
Altman Z-score
Altman Z-score indikerar låg konkursrisk. Z-score = 4.56.
Balanslikviditet
Balanslikviditeten är god. Balanslikviditet = 4.09.
DSO (kundfordringsdagar)
DSO är på en god nivå. DSO = 25.63 dagar.
Kassalikviditet
Kassalikviditeten är god. Kassalikviditet = 4.00.
Lageruppbyggnad
Lagernivåerna är stabila.
Lönsamhetstrend
Resultatnivån är stabil eller förbättras.
Minskning av eget kapital
Eget kapital är stabilt eller ökar. Förändring = 2.54%.
Negativt kassaflöde
Operativt kassaflöde är positivt.
Negativt rörelsekapital
Rörelsekapitalet är positivt.
Nettomarginal
Nettomarginalen är god. Nettomarginal = 11.86%.
Räntetäckningsgrad
Räntetäckningsgraden är god. Räntetäckningsgrad = 2839.70.
Rörelsemarginal
Rörelsemarginalen är god. Rörelsemarginal = 19.00%.
!
Omsättningskoncentration
Underlag för omsättningskoncentration saknas.

Nätverk och ägande

Molvaktexponering
Nyckelpersoners bolagsengagemang är normalt.
Näringsförbud för nyckelpersoner
Inga aktiva näringsförbud bland nyckelpersoner.
Adresskluster
Adressklustring ser normal ut.
!
Konkursklusterexponering
Regeln kunde inte utvärderas.

Verksamhet och kontaktuppgifter

Saknade kontaktuppgifter
Kontaktuppgifter finns.

Verklig huvudman

Personer som ytterst äger eller kontrollerar företaget.

Ann-Charlotte Ulrika Andrén (56 år)
Genom
Person
Bosatt
SE
Andel
100% - 100%

Befattningshavare (2)

Personer med styrelseuppdrag och andra roller i företaget.

Firmatecknare

Personer som har rätt att företräda företaget.

Firman tecknas av styrelsen

Koncernstruktur

Översikt över moderbolag, dotterbolag och koncernrelationer.

Dina Fötter & Mina Händer I Mölnlycke AB ingår inte i någon koncern.

Bolagets redovisning

Ekonomisk information från företagets årsredovisningar.

Visar 2025, 2024, 2023
Nettoresultat
Nettoresultat efter att alla intäkter, kostnader, räntekostnader och skatter har beaktats.
2025
133,55 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2024
184,00 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
127,22 Tkr . Trend saknas
Rörelseresultat (EBIT)
Rörelseresultat före räntor och skatt visar hur mycket företaget tjänar på kärnverksamheten före finansieringskostnader och skatt.
2025
215,82 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2024
232,23 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
213,49 Tkr . Trend saknas
EBITDA
EBITDA står för resultat före räntor, skatter, avskrivningar och amorteringar. Det visar vinst från den löpande verksamheten innan dessa poster.
2025
221,78 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2024
238,19 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
218,96 Tkr . Trend saknas
Omsättning
Total omsättning är de pengar företaget tjänar på att sälja varor eller tjänster under perioden.
2025
1,13 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
1,06 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
922,21 Tkr . Trend saknas
Ränteintäkter
Intäkter som tjänas in från räntebärande tillgångar som lån, obligationer eller insättningar.
2025
636 kr . Ökat jämfört med föregående år
2024
294 kr . Ökat jämfört med föregående år
2023
66 kr . Trend saknas
Omsättning per anställd
Omsättning per anställd är ett produktivitetsmått som beräknas genom att dela omsättningen med genomsnittligt antal anställda.
2025
1,13 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
1,06 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
922,21 Tkr . Trend saknas
Bruttoresultat per anställd
Bruttoresultat dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2025
1,07 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
1,02 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
885,03 Tkr . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
Totala personalkostnader dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2025
678,76 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
592,64 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
488,58 Tkr . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
Genomsnittligt antal anställda under perioden, beräknat som snittet mellan början och slutet av perioden.
2025
1 . Oförändrat jämfört med föregående år
2024
1 . Oförändrat jämfört med föregående år
2023
1 . Trend saknas
Övriga intäkter
Övriga rörelseintäkter som inte ingår i huvudverksamheten, till exempel vinster vid försäljning av tillgångar eller andra sidoinkomster.
2025
- . Trend saknas
2024
- . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
Bruttoresultat
Bruttoresultat är skillnaden mellan omsättning och de direkta kostnaderna för sålda varor och tjänster.
2025
1,07 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2024
1,02 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
885,03 Tkr . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
Nettoresultat per anställd visar hur mycket vinst varje anställd genererar för företaget.
2025
133,55 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2024
184,00 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
127,22 Tkr . Trend saknas
Resultat från ordinarie verksamhet
Resultat från den löpande verksamheten exklusive extraordinära eller engångsposter.
2025
216,38 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2024
232,47 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
213,44 Tkr . Trend saknas
Totala rörelseintäkter
Totala intäkter från företagets samtliga rörelseaktiviteter.
2025
- . Trend saknas
2024
- . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
Redovisningsvärden per år för vald kategori
Nyckeltal Trend 2025 2024 2023
Nettoresultat
133,55 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 184,00 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 127,22 Tkr . Trend saknas
Rörelseresultat (EBIT)
215,82 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 232,23 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 213,49 Tkr . Trend saknas
EBITDA
221,78 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 238,19 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 218,96 Tkr . Trend saknas
Omsättning
1,13 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 1,06 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 922,21 Tkr . Trend saknas
Ränteintäkter
636 kr . Ökat jämfört med föregående år 294 kr . Ökat jämfört med föregående år 66 kr . Trend saknas
Omsättning per anställd
1,13 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 1,06 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 922,21 Tkr . Trend saknas
Bruttoresultat per anställd
1,07 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 1,02 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 885,03 Tkr . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
678,76 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 592,64 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 488,58 Tkr . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
1 . Oförändrat jämfört med föregående år 1 . Oförändrat jämfört med föregående år 1 . Trend saknas
Övriga intäkter
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Bruttoresultat
1,07 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 1,02 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 885,03 Tkr . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
133,55 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 184,00 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 127,22 Tkr . Trend saknas
Resultat från ordinarie verksamhet
216,38 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 232,47 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 213,44 Tkr . Trend saknas
Totala rörelseintäkter
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas

Bolagshändelser

Händelser och förändringar i företagets registrerade uppgifter.

Årsredovisning tillagd
2026-02-08
En ny årsredovisning har publicerats för organisationen.
Rapportperiod: 2024-10-01 – 2025-09-30
Branschklassificering uppdaterad
2025-12-12
Organisationens branschklassificering har uppdaterats.
Standard: SNI
Nya branscher
47751
Tidigare branscher
47750
Primär bransch ändrad
2025-12-12
Organisationens primära bransch har ändrats.
Standard: SNI
Ny huvudbransch
86950
Tidigare huvudbransch
86905
Vinsten ändrad
2025-03-10
Vinsten för perioden har ändrats
Period: 2023-10-01 - 2024-10-01
Värde: 232
Gammalt värde: N/A
Balansräkning ändrad
2025-03-10
Balansräkningens totala värde för perioden har ändrats.
Period: 2023-10-01 - 2024-10-01
Värde: 556
Gammalt värde: N/A
Omsättning ändras
2025-02-25
Omsättningsvärdet för perioden har ändrats
Period: 2024-09-01
Varaktighet: 12
Värde: 1056
Årsresultatet ändrat
2025-02-25
Årsresultatet för perioden har ändrats.
Period: 2024-09-01
Varaktighet: 12
Värde: 184
Vinsten ändrad
2024-04-09
Vinsten för perioden har ändrats
Period: 2022-11-01 - 2023-10-01
Värde: 213
Gammalt värde: N/A
Balansräkning ändrad
2024-04-09
Balansräkningens totala värde för perioden har ändrats.
Period: 2022-11-01 - 2023-10-01
Värde: 336
Gammalt värde: N/A
Arbetsställe ändrat
2024-04-02
Information om arbetsställe har ändrats
Omsättning ändras
2024-04-02
Omsättningsvärdet för perioden har ändrats
Period: 2023-09-01
Varaktighet: 11
Värde: 922
Årsresultatet ändrat
2024-04-02
Årsresultatet för perioden har ändrats.
Period: 2023-09-01
Varaktighet: 11
Värde: 127