Om Boolag.se
Domar och beslut Kontakt

Anmärkning

Aktuella anmärkningar registrerade för företaget.

Konkurs avslutad 2021-08-12

Om City Industrilack I Örebro AB

En kort beskrivning av företagets verksamhet.

City Industrilack I Örebro AB grundades år 2013. Under 2018 uppgick omsättningen till 1,34 Mkr, i nivå med föregående år. City Industrilack I Örebro AB redovisade en vinstmarginal på 9% och ett resultat på 125 Tkr. City Industrilack I Örebro AB hade i genomsnitt 2 anställda under året. Under 2018 ökade antalet anställda med 100% jämfört med föregående år. Den genomsnittliga åldern i styrelsen är 44 år.

Årsredovisningar med AI-analys

Ladda ner årsredovisningar och få en AI-sammanfattning av den senaste.

Ingen årsredovisning hittades.

Bolagsöversikt

Följ företagets ekonomiska utveckling över tid.

Säkerhetsrapport

Förekomst i rättsliga sammanhang
Nedan presenteras resultatet för City Industrilack I Örebro AB och dess befattningshavare.
Inga träffar hittades i rättsliga mål
Företaget och befattningshavare förekommer inte i rättsliga mål.
Säkerhetsrapporten visar inga träffar som kräver fördjupad granskning just nu. För en komplett riskbedömning kan du även beställa en Kreditupplysning för att se aktuell skuldbild, betalningsanmärkningar och kreditvärdighet.
Kolla nu direkt
Säker betalning med Klarna eller Swish.
119 kr

Riskanalys

En samlad analys av företagets viktigaste riskindikatorer.

Denna riskanalys visar bolagsparametrar där du bör vara extra uppmärksam och genomföra en manuell bedömning. Verktyget är inte avsett att användas som ett automatiserat beslutsstöd. Sammanfattande poäng visas endast i informationssyfte. Gör alltid en manuell kontroll innan beslut fattas.

Hämtar riskanalys ...

Verklig huvudman

Personer som ytterst äger eller kontrollerar företaget.

Aladin Hajdarovic (55 år)
Genom
Person
Bosatt
SE
Andel
100% - 100%

Befattningshavare (0)

Personer med styrelseuppdrag och andra roller i företaget.

Koncernstruktur

Översikt över moderbolag, dotterbolag och koncernrelationer.

City Industrilack I Örebro AB ingår inte i någon koncern.

Bolagets redovisning

Ekonomisk information från företagets årsredovisningar.

Visar 2018, 2017, 2016
Nettoresultat
Nettoresultat efter att alla intäkter, kostnader, räntekostnader och skatter har beaktats.
2018
125 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2017
121 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2016
−254 Tkr . Trend saknas
Rörelseresultat (EBIT)
Rörelseresultat före räntor och skatt visar hur mycket företaget tjänar på kärnverksamheten före finansieringskostnader och skatt.
2018
126 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2017
121 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2016
−254 Tkr . Trend saknas
EBITDA
EBITDA står för resultat före räntor, skatter, avskrivningar och amorteringar. Det visar vinst från den löpande verksamheten innan dessa poster.
2018
183 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2017
136 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2016
−247 Tkr . Trend saknas
Omsättning
Total omsättning är de pengar företaget tjänar på att sälja varor eller tjänster under perioden.
2018
1,34 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2017
1,30 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2016
1,07 Mkr . Trend saknas
Ränteintäkter
Intäkter som tjänas in från räntebärande tillgångar som lån, obligationer eller insättningar.
2018
- . Trend saknas
2017
- . Trend saknas
2016
- . Trend saknas
Omsättning per anställd
Omsättning per anställd är ett produktivitetsmått som beräknas genom att dela omsättningen med genomsnittligt antal anställda.
2018
671,50 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2017
1,30 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2016
534,50 Tkr . Trend saknas
Bruttoresultat per anställd
Bruttoresultat dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2018
- . Trend saknas
2017
- . Trend saknas
2016
- . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
Totala personalkostnader dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2018
- . Trend saknas
2017
- . Trend saknas
2016
- . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
Genomsnittligt antal anställda under perioden, beräknat som snittet mellan början och slutet av perioden.
2018
2 . Ökat jämfört med föregående år
2017
1 . Minskat jämfört med föregående år
2016
2 . Trend saknas
Övriga intäkter
Övriga rörelseintäkter som inte ingår i huvudverksamheten, till exempel vinster vid försäljning av tillgångar eller andra sidoinkomster.
2018
- . Trend saknas
2017
80 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2016
78 Tkr . Trend saknas
Bruttoresultat
Bruttoresultat är skillnaden mellan omsättning och de direkta kostnaderna för sålda varor och tjänster.
2018
- . Trend saknas
2017
- . Trend saknas
2016
- . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
Nettoresultat per anställd visar hur mycket vinst varje anställd genererar för företaget.
2018
62,50 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2017
121 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2016
−127 Tkr . Trend saknas
Resultat från ordinarie verksamhet
Resultat från den löpande verksamheten exklusive extraordinära eller engångsposter.
2018
125 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2017
121 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2016
−254 Tkr . Trend saknas
Totala rörelseintäkter
Totala intäkter från företagets samtliga rörelseaktiviteter.
2018
1,34 Mkr . Minskat jämfört med föregående år
2017
1,38 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
2016
1,15 Mkr . Trend saknas
Redovisningsvärden per år för vald kategori
Nyckeltal Trend 2018 2017 2016
Nettoresultat
125 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 121 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −254 Tkr . Trend saknas
Rörelseresultat (EBIT)
126 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 121 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −254 Tkr . Trend saknas
EBITDA
183 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 136 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −247 Tkr . Trend saknas
Omsättning
1,34 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 1,30 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 1,07 Mkr . Trend saknas
Ränteintäkter
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Omsättning per anställd
671,50 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 1,30 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 534,50 Tkr . Trend saknas
Bruttoresultat per anställd
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
2 . Ökat jämfört med föregående år 1 . Minskat jämfört med föregående år 2 . Trend saknas
Övriga intäkter
- . Trend saknas 80 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 78 Tkr . Trend saknas
Bruttoresultat
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
62,50 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 121 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −127 Tkr . Trend saknas
Resultat från ordinarie verksamhet
125 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 121 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −254 Tkr . Trend saknas
Totala rörelseintäkter
1,34 Mkr . Minskat jämfört med föregående år 1,38 Mkr . Ökat jämfört med föregående år 1,15 Mkr . Trend saknas

Bolagshändelser

Händelser och förändringar i företagets registrerade uppgifter.

Ny styrelsemedlem
2025-02-18
En ny medlem har lagts till i organisationens styrelse
Namn: Skyddad identitet
Personnummer: 19690818-****
Roller: Styrelsesuppleant
Giltig från: 2019-12-18
Styrelsemedlem borttagen
2025-02-18
En medlem har tagits bort från organisationens styrelse
Namn: Ahlén, Lotta Helena
Personnummer: 19690818-****
Roller: Styrelsesuppleant
Giltig från: 2019-12-18