Om Boolag.se
Domar och beslut Kontakt

Om Bröder Och Systrar I Farsta AB

En kort beskrivning av företagets verksamhet.

Bröder Och Systrar I Farsta AB grundades år 1998. Under 2022 uppgick omsättningen till 0 kr, en minskning med 4,31 Mkr jämfört med föregående år. Bröder Och Systrar I Farsta AB redovisade en vinstmarginal på 8% och ett resultat på −178 Tkr. Under 2022 minskade antalet anställda med 100% jämfört med föregående år.

Årsredovisningar med AI-analys

Ladda ner årsredovisningar och få en AI-sammanfattning av den senaste.

Ingen årsredovisning hittades.

Bolagsöversikt

Följ företagets ekonomiska utveckling över tid.

Säkerhetsrapport

Förekomst i rättsliga sammanhang
Nedan presenteras resultatet för Bröder Och Systrar I Farsta AB och dess befattningshavare.
Inga träffar hittades i rättsliga mål
Företaget och befattningshavare förekommer inte i rättsliga mål.
Säkerhetsrapporten visar inga träffar som kräver fördjupad granskning just nu. För en komplett riskbedömning kan du även beställa en Kreditupplysning för att se aktuell skuldbild, betalningsanmärkningar och kreditvärdighet.
Kolla nu direkt
Säker betalning med Klarna eller Swish.
119 kr

Riskanalys

En samlad analys av företagets viktigaste riskindikatorer.

Denna riskanalys visar bolagsparametrar där du bör vara extra uppmärksam och genomföra en manuell bedömning. Verktyget är inte avsett att användas som ett automatiserat beslutsstöd. Sammanfattande poäng visas endast i informationssyfte. Gör alltid en manuell kontroll innan beslut fattas.

Hämtar riskanalys ...

Verklig huvudman

Personer som ytterst äger eller kontrollerar företaget.

Mats Roger Kling (56 år)
Genom
Person
Bosatt
SE
Andel
100% - 100%

Befattningshavare (1)

Personer med styrelseuppdrag och andra roller i företaget.

Kopplade bolag (1)

Företag med ägar-, styrelsekopplingar.

Firmatecknare

Personer som har rätt att företräda företaget.

Firman tecknas av styrelsen

Koncernstruktur

Översikt över moderbolag, dotterbolag och koncernrelationer.

Bröder Och Systrar I Farsta AB ingår inte i någon koncern.

Bolagets redovisning

Ekonomisk information från företagets årsredovisningar.

Visar 2022, 2021, 2020
Nettoresultat
Nettoresultat efter att alla intäkter, kostnader, räntekostnader och skatter har beaktats.
2022
−178 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2021
209 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2020
39 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Rörelseresultat (EBIT)
Rörelseresultat före räntor och skatt visar hur mycket företaget tjänar på kärnverksamheten före finansieringskostnader och skatt.
2022
−47 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2021
183 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2020
124 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
EBITDA
EBITDA står för resultat före räntor, skatter, avskrivningar och amorteringar. Det visar vinst från den löpande verksamheten innan dessa poster.
2022
−47 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2021
236 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2020
194 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Omsättning
Total omsättning är de pengar företaget tjänar på att sälja varor eller tjänster under perioden.
2022
- . Trend saknas
2021
4,31 Mkr . Minskat jämfört med föregående år
2020
5,54 Mkr . Minskat jämfört med föregående år
Ränteintäkter
Intäkter som tjänas in från räntebärande tillgångar som lån, obligationer eller insättningar.
2022
48 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2021
36 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2020
5 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Omsättning per anställd
Omsättning per anställd är ett produktivitetsmått som beräknas genom att dela omsättningen med genomsnittligt antal anställda.
2022
- . Trend saknas
2021
1,08 Mkr . Minskat jämfört med föregående år
2020
1,39 Mkr . Minskat jämfört med föregående år
Bruttoresultat per anställd
Bruttoresultat dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2022
- . Trend saknas
2021
- . Trend saknas
2020
- . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
Totala personalkostnader dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2022
- . Trend saknas
2021
- . Trend saknas
2020
- . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
Genomsnittligt antal anställda under perioden, beräknat som snittet mellan början och slutet av perioden.
2022
- . Trend saknas
2021
4 . Oförändrat jämfört med föregående år
2020
4 . Oförändrat jämfört med föregående år
Övriga intäkter
Övriga rörelseintäkter som inte ingår i huvudverksamheten, till exempel vinster vid försäljning av tillgångar eller andra sidoinkomster.
2022
13 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2021
608 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2020
597 Tkr . Trend saknas
Bruttoresultat
Bruttoresultat är skillnaden mellan omsättning och de direkta kostnaderna för sålda varor och tjänster.
2022
- . Trend saknas
2021
- . Trend saknas
2020
- . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
Nettoresultat per anställd visar hur mycket vinst varje anställd genererar för företaget.
2022
- . Trend saknas
2021
52,25 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2020
9,75 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Resultat från ordinarie verksamhet
Resultat från den löpande verksamheten exklusive extraordinära eller engångsposter.
2022
−178 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2021
212 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2020
65 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Totala rörelseintäkter
Totala intäkter från företagets samtliga rörelseaktiviteter.
2022
13 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2021
4,92 Mkr . Minskat jämfört med föregående år
2020
6,14 Mkr . Minskat jämfört med föregående år
Redovisningsvärden per år för vald kategori
Nyckeltal Trend 2022 2021 2020
Nettoresultat
−178 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 209 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 39 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Rörelseresultat (EBIT)
−47 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 183 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 124 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
EBITDA
−47 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 236 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 194 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Omsättning
- . Trend saknas 4,31 Mkr . Minskat jämfört med föregående år 5,54 Mkr . Minskat jämfört med föregående år
Ränteintäkter
48 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 36 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 5 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Omsättning per anställd
- . Trend saknas 1,08 Mkr . Minskat jämfört med föregående år 1,39 Mkr . Minskat jämfört med föregående år
Bruttoresultat per anställd
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
- . Trend saknas 4 . Oförändrat jämfört med föregående år 4 . Oförändrat jämfört med föregående år
Övriga intäkter
13 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 608 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 597 Tkr . Trend saknas
Bruttoresultat
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
- . Trend saknas 52,25 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 9,75 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Resultat från ordinarie verksamhet
−178 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 212 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 65 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Totala rörelseintäkter
13 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 4,92 Mkr . Minskat jämfört med föregående år 6,14 Mkr . Minskat jämfört med föregående år

Bolagshändelser

Händelser och förändringar i företagets registrerade uppgifter.

Organisationens adress har ändrats.
2024-01-30
Organisationens adress har ändrats.
Giltigt sedan: 2024-01-29
Ny adress
Gammal adress
Brusewitz Väg 29 13649 Vega
13649 Stockholm SE
Organisationens adress rättad
2024-01-30
Organisationens adress har rättats