Om Boolag.se
Domar och beslut Kontakt

Om Bed & Breakfast I Västerås AB

En kort beskrivning av företagets verksamhet.

Bed & Breakfast I Västerås AB är ett aktiebolag som grundades år 1996 och är verksamt inom "Hotellverksamhet med restaurangrörelse". Företaget har sitt säte i Västerås. Under 2024 uppgick omsättningen till 0 kr. Under 2024 var vinstmarginalen i stort sett oförändrad jämfört med föregående år.

Årsredovisningar med AI-analys

Ladda ner årsredovisningar och få en AI-sammanfattning av den senaste.

AI-analys av den senaste årsredovisningen

AI-analysen skapas.
Boolag.se tar inte ansvar för några felaktigheter i AI-analysen.

Bolagsöversikt

Följ företagets ekonomiska utveckling över tid.

Säkerhetsrapport

Förekomst i rättsliga sammanhang
Nedan presenteras resultatet för Bed & Breakfast I Västerås AB och dess befattningshavare.
Träffar hittades i rättsliga mål
Vi har identifierat att företaget eller dess befattningshavare förekommer i rättsliga sammanhang.
* I rapporten får du detaljerade sammanfattningar av de mål som påträffats, relevanta fakta och källhänvisningar. Vid tvistemål visas information om både kärande och svarande part. Originalhandlingar levereras endast vid tvistemål.
Beställ fullständig säkerhetsrapport
Välj tillägg för att få en komplett bild av bolaget:
* När du genomför köpet av kreditupplysning godkänner du Creditsafes villkor för kreditupplysningstjänster. För att se kreditupplysning måste du vara inloggad och verifierad med BankID.
Köp både Säkerhetsrapport och Kreditupplysning för 249kr (ordinariepris 308kr).
Kolla nu direkt
Säker betalning med Klarna eller Swish.
189 kr

Riskanalys

En samlad analys av företagets viktigaste riskindikatorer.

Denna riskanalys visar bolagsparametrar där du bör vara extra uppmärksam och genomföra en manuell bedömning. Verktyget är inte avsett att användas som ett automatiserat beslutsstöd. Sammanfattande poäng visas endast i informationssyfte. Gör alltid en manuell kontroll innan beslut fattas.

Hämtar riskanalys ...

Verklig huvudman

Personer som ytterst äger eller kontrollerar företaget.

Sirwan Rabky (42 år)
Genom
Person
Bosatt
SE
Andel
25% - 50%
Shalian Rabky (44 år)
Genom
Person
Bosatt
SE
Andel
25% - 50%

Befattningshavare (4)

Personer med styrelseuppdrag och andra roller i företaget.

Sirwan Rabky (42 år)
Styrelsesuppleant

Firmatecknare

Personer som har rätt att företräda företaget.

Firman tecknas var för sig av ledamoten suppleanten

Varumärken

Registrerade varumärken kopplade till företaget.

ANNAS HOTELL

Registreringsnummer:
415921
Ansökningsdatum:
2010-11-03
Registreringsdatum:
2011-01-28
Reg. utgång:
2021-01-28
Typ:
Ordmärke
Källa: Patent- och registreringsverket

Koncernstruktur

Översikt över moderbolag, dotterbolag och koncernrelationer.

Bed & Breakfast I Västerås AB ingår i en koncern med totalt 8 bolag. Moderbolaget är Hotelsolutions I Stockholm AB.
Bed & Breakfast I Västerås AB har 0 dotterbolag.
OMSÄTTNING
ANSTÄLLDA
SÄKERHETSRAPPORT
RISKANALYS
0 kr
0
OMSÄTTNING
ANSTÄLLDA
SÄKERHETSRAPPORT
RISKANALYS
14,42 Mkr
14
OMSÄTTNING
ANSTÄLLDA
SÄKERHETSRAPPORT
RISKANALYS
10,07 Mkr
8
OMSÄTTNING
ANSTÄLLDA
SÄKERHETSRAPPORT
RISKANALYS
0 kr
0
OMSÄTTNING
ANSTÄLLDA
SÄKERHETSRAPPORT
RISKANALYS
14,35 Mkr
11
OMSÄTTNING
ANSTÄLLDA
SÄKERHETSRAPPORT
RISKANALYS
5,27 Mkr
6
OMSÄTTNING
ANSTÄLLDA
SÄKERHETSRAPPORT
RISKANALYS
3,88 Mkr
2
OMSÄTTNING
ANSTÄLLDA
SÄKERHETSRAPPORT
RISKANALYS
13,74 Mkr
6

Bolagets redovisning

Ekonomisk information från företagets årsredovisningar.

Visar 2024, 2023, 2022
Nettoresultat
Nettoresultat efter att alla intäkter, kostnader, räntekostnader och skatter har beaktats.
2024
−432 Tkr . Oförändrat jämfört med föregående år
2023
−432 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2022
55 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Rörelseresultat (EBIT)
Rörelseresultat före räntor och skatt visar hur mycket företaget tjänar på kärnverksamheten före finansieringskostnader och skatt.
2024
−38 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
−259 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2022
376 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
EBITDA
EBITDA står för resultat före räntor, skatter, avskrivningar och amorteringar. Det visar vinst från den löpande verksamheten innan dessa poster.
2024
−38 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
−259 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2022
376 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Omsättning
Total omsättning är de pengar företaget tjänar på att sälja varor eller tjänster under perioden.
2024
- . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
2022
1,51 Mkr . Minskat jämfört med föregående år
Ränteintäkter
Intäkter som tjänas in från räntebärande tillgångar som lån, obligationer eller insättningar.
2024
2 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2023
13 Tkr . Trend saknas
2022
- . Trend saknas
Omsättning per anställd
Omsättning per anställd är ett produktivitetsmått som beräknas genom att dela omsättningen med genomsnittligt antal anställda.
2024
- . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
2022
755 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Bruttoresultat per anställd
Bruttoresultat dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2024
- . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
2022
- . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
Totala personalkostnader dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2024
- . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
2022
- . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
Genomsnittligt antal anställda under perioden, beräknat som snittet mellan början och slutet av perioden.
2024
- . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
2022
2 . Minskat jämfört med föregående år
Övriga intäkter
Övriga rörelseintäkter som inte ingår i huvudverksamheten, till exempel vinster vid försäljning av tillgångar eller andra sidoinkomster.
2024
- . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
2022
316 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Bruttoresultat
Bruttoresultat är skillnaden mellan omsättning och de direkta kostnaderna för sålda varor och tjänster.
2024
- . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
2022
- . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
Nettoresultat per anställd visar hur mycket vinst varje anställd genererar för företaget.
2024
- . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
2022
27,50 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Resultat från ordinarie verksamhet
Resultat från den löpande verksamheten exklusive extraordinära eller engångsposter.
2024
−52 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2023
−262 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2022
371 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Totala rörelseintäkter
Totala intäkter från företagets samtliga rörelseaktiviteter.
2024
- . Trend saknas
2023
- . Trend saknas
2022
1,83 Mkr . Minskat jämfört med föregående år
Redovisningsvärden per år för vald kategori
Nyckeltal Trend 2024 2023 2022
Nettoresultat
−432 Tkr . Oförändrat jämfört med föregående år −432 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 55 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Rörelseresultat (EBIT)
−38 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −259 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 376 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
EBITDA
−38 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −259 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 376 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Omsättning
- . Trend saknas - . Trend saknas 1,51 Mkr . Minskat jämfört med föregående år
Ränteintäkter
2 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 13 Tkr . Trend saknas - . Trend saknas
Omsättning per anställd
- . Trend saknas - . Trend saknas 755 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Bruttoresultat per anställd
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
- . Trend saknas - . Trend saknas 2 . Minskat jämfört med föregående år
Övriga intäkter
- . Trend saknas - . Trend saknas 316 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Bruttoresultat
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
- . Trend saknas - . Trend saknas 27,50 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Resultat från ordinarie verksamhet
−52 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −262 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 371 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Totala rörelseintäkter
- . Trend saknas - . Trend saknas 1,83 Mkr . Minskat jämfört med föregående år

Bolagshändelser

Händelser och förändringar i företagets registrerade uppgifter.

Årsresultatet ändrat
2025-07-22
Årsresultatet för perioden har ändrats.
Period: 2024-12-01
Varaktighet: 12
Värde: -432
Omsättning ändras
2025-07-22
Omsättningsvärdet för perioden har ändrats
Period: 2024-12-01
Varaktighet: 12
Värde:
Organisationens adress rättad
2024-08-27
Organisationens adress har rättats
Omsättning ändras
2024-08-27
Omsättningsvärdet för perioden har ändrats
Period: 2023-12-01
Varaktighet: 12
Värde:
Årsresultatet ändrat
2024-08-27
Årsresultatet för perioden har ändrats.
Period: 2023-12-01
Varaktighet: 12
Värde: -432
Avregistrerad som arbetsgivare
2024-01-09
Företaget har avregistrerats som arbetsgivare
Vinsten ändrad
2023-10-24
Vinsten för perioden har ändrats
Period: 2022-01-01 - 2023-01-01
Värde: 371
Gammalt värde: N/A
Balansräkning ändrad
2023-10-24
Balansräkningens totala värde för perioden har ändrats.
Period: 2022-01-01 - 2023-01-01
Värde: 2260
Gammalt värde: N/A
Arbetsställe ändrat
2023-10-10
Information om arbetsställe har ändrats
Omsättning ändras
2023-10-10
Omsättningsvärdet för perioden har ändrats
Period: 2022-12-01
Varaktighet: 12
Värde: 1510
Årsresultatet ändrat
2023-10-10
Årsresultatet för perioden har ändrats.
Period: 2022-12-01
Varaktighet: 12
Värde: 55